Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, GAÜN Çocuk Hastanesi’nde tedavi gören çocuklara moral vermek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi. Öğrenciler, ders kapsamında hazırladıkları müzikli dans, palyaço, pandomim, masal canlandırması ve hokkabaz gösterisi gibi animasyon uygulamaları ile çocuklara unutulmaz anlar yaşattı.

RENKLİ GÖSTERİLER VE EĞLENCELİ ANLAR

Ziyarette, bazı öğrenciler palyaço kıyafetleri giyerek çocuklarla oyun oynarken, bazıları da yüzlerini boyayıp çeşitli gösteriler sergiledi. Çocukların neşesi, hastane koridorlarını doldurdu ve izleyen herkesin yüzünde gülümsemeye neden oldu.

Gaün Öğrenci̇leri̇nden Hastanede Tedavi̇ Gören Çocuklara Moral Zi̇yareti̇ 1

ÖĞRENCİLERDEN ÖZVERİLİ HAZIRLIK

Çocuk Gelişimi Programı Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Öğretim Görevlisi Hülya Dirlik, etkinliğin kapsamlı bir şekilde hazırlandığını belirtti. “Çocukların yüzündeki mutluluk hepimizi sevindirdi. Umarım bu tür etkinliklerle hastanedeki çocuklara moral olacak, mutluluk verecek birçok çalışmaya da örnek teşkil etmiş oluruz. Ayrıca, öğrencilerimizin ders kapsamında öğrendiği yüz boyama, animasyon uygulamaları gibi konularda yetkin olduğunu görmek de beni çok mutlu etti,” dedi.

Süt dolu kovaya düşen bebek yaşam mücadelesini kaybetti Süt dolu kovaya düşen bebek yaşam mücadelesini kaybetti

GAÜN öğrencilerinin bu anlamlı ziyareti, hastanedeki çocuklara moral olurken, onların da bu tür sosyal sorumluluk projelerinde ne kadar başarılı olabileceğini gösterdi. HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya