Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Trakya'nın batısı, (Mersin hariç) Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve güneydoğusu, Orta Karadeniz’in doğusu ile Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ve kuzeydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısının yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.


HAVA SICAKLIĞI: Yurt genelinde mevsim normalleri üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının artmaya devam etmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yurdun güneydoğu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, İç Anadolu'nun güneyi ve Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.


KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre; Osmaniye, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Kahramanmaraş'ın güney, Adana'nın doğu, Adıyaman'ın batı kesimlerinde bu akşam saatlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısının bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 9°C, 23°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

Rüyada belediye başkanı görmek ne anlama gelir? Rüyada belediye başkanı görmek ne anlama gelir?

GAZİANTEP 11°C, 22°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam yerel kuvvetli olmak üzere, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT 11°C, 23°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

ŞANLIURFA 14°C, 24°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazar) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı