Gazete27’nin gündeme taşıdığı Fidanlık Mahallesi’ndeki 5 katlı kaçak yapı Belediye ekiplerince yıkıldı. Yıkımın ardından açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ‘’Tavrımız net, kaçak yapılara geçit yok’’ dedi.

6 Şubat 2023 tarihinde Asrın Felaketi’ni yaşayan Gaziantep, depremden ağır yara almıştı. Yıkık ya da acil yıkılacak durumda olan 6 bin 114 bina ve 14 bin 319 ağır hasarlı yapının ortaya çıktığı kentte, deprem sonrasında konut ve kaçak yapılaşma ile ilgili algının değişmesi bekleniyordu.

Tavrımız Netekran Resmi 2024 05 16 14.44.41

GÖZ GÖRE GÖRE

Aradan geçen süreçte kentin pek çok farklı noktasında ortaya çıkan kaçak yapı görüntüleri, depremden ders çıkarılmadığının göstergesi oldu. Şahinbey İlçesine bağlı Fidanlık Mahallesi’nde göz göre göre inşa edilen 5 katlı kaçak yapı ve durumunu gündeme taşımıştık.

GAZETE27’DE GÜNDEME TAŞIMIŞTIK

Komisyoncular ve tırcılar birbirine girdi Komisyoncular ve tırcılar birbirine girdi

Haberimizin ardından Şahinbey Belediyesi harekete geçerek söz konusu yapıyı mühürlemiş ve yıkım çalışmaları başlatmıştı.  Kaçak yapıda başlatılan çalışmalar tamamlandı. 5 katlı kaçak yapı tamamen yıkılırken, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’ndan da Taviz Yok mesajı geldi.

Tavrımız Nettahmazoğlu Detayı…Tahmazoğlu, Grup Toplantısında

KAÇAK YAPILARA GEÇİT YOK

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kaçak yapılarla ile ilgili çalışmaların devam ettiğini anlattı.Tahmazoğlu,‘’Tavrımız net, kaçak yapılara geçit yok demiştik. Geçen hafta 5 katlı bir binanın yıkımını gerçekleştirdik. Hukuki süreçleri tamamlanan kaçak yapıların da yıkımına devam ediyoruz. Daha düzenli, modern ve konforlu bir şehir için çalışmaya devam’’ ifadelerini kullandı.  AYHAN DUMAN