Gaziantep İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada," Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca, Cumhuriyet Başsavcılığı takip ve koordinesinde kurban bayramı öncesi hayvan hırsızlıklarının önlenmesine yönelik icra edilen Önleyici Kolluk Devriyesi esnasında İslahiye ilçesinde bir hayvan çiftliğinden (10) adet büyükbaş hayvanın çalındığı ihbarının alınması üzerine JASAT (Jandarma Dedektifleri) tarafından şüpheliyi yakalama çalışmalarına başlanmıştır. 
Yapılan titiz planlama, takip ve çalışmalar sonucunda çiftlikte çalışan ve bakımını üstlendiği 10 adet büyükbaş hayvanı çiftlik sahibinin çiftlikten ayrılmasını fırsat bilen S.C. isimli çalışanın çaldığı tespit edilmiştir. Çaldığı büyükbaş hayvanlar ile birlikte yakalanan şüpheli S.C.  hakkında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.  Bulunan hayvanlar sahibine teslim edilmiştir.

Gaziantep'te firari hırsız yakalandı Gaziantep'te firari hırsız yakalandı

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca kurbanlık satışlarının yoğunlaştığı günlerde hayvan hırsızlıklarının önlenmesi için güvenliği artırarak hırsızlık olaylarına karşı denetimleri 7/24 aralıksız devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri yer aldı.

Editör: Barış Kaya