Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu Tiyatro Kulübü öğretmen ve öğrencileri tarafından bu yıl sahneye konan Çılgın Buluşlar adlı oyun büyük ilgi gördü. Oyun öncesi bir konuşma yapan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Fevzi Gürsel, sahne sanatlarının GKV Özel Okullarının bütün kademelerinde önemli bir yere sahip olduğunu ve öğrencilerin kültürel ve sanatsal alanlarda ki yeteneklerinin anaokulundan itibaren tespit edilerek bu alanlarda da gelişmelerinin sağlandığını belirterek oyunun hazırlanmasında ve sahnelenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. GKV Özel Okulları Drama Öğretmeni Ayşe Sevil Kılıç’ın yönettiği oyunda 45 öğrenci rol aldı.

Gkv A W203057 02

Çılgın Buluşlar Adlı Oyunu Sahnelendi

Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun büyük ilgi görürken oyunda rol alan öğrencilerin yüksek performansı dikkat çekti. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu Müdürü Seçil Güldemet, “2023-2024 eğitim öğretim yılında birçok başarıya imza atan kurumlarımız yıl sonu etkinlikleri ve GKV Özel Okullarının kuruluşunun 60.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çılgın Buluşlar adlı oyunu sahneledi. Akademik başarıları taçlandıran bu tür kültürel etkinliklerimiz öğrencilerimizin sahne sanatlarına olan ilgilerini attırmaları açısından da büyük önem taşıyor. Oyunun sahnelenmesinde emekleri geçen idareci ve öğretmenlerimizin yanı sıra velilerimize ve asıl bu işin kahramanı olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Gkv A W203057 01

Sürpriz Sonla Bitiyor

Yesemek Açık Hava Müzesi'ni kurtaran karar kesinleşti! Yesemek Açık Hava Müzesi'ni kurtaran karar kesinleşti!

Oyunun yönetmenliğini üstlenen Ayşe Sevil Kılıç da oyunla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Çılgın buluşlar, birbirinden renkli kahramanları içinde barındıran yer yer gülüp yer yer düşündüğümüz bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Çılgın Buluşlar takımının PRC otele bilim fuarı için icatlarıyla gelmesiyle başlıyor oyunumuz. Karşı takım olan İcat Çıkaranların da bu fuara geldiği oyunumuzda yer yer rekabet olsa da sonunda dostluğun kazandığı bir şekilde şekilleniyor. Otelde çalınan tablodan dolayı oyundaki tüm karakterlerden şüphe duyulurken sonu hiç beklemediğimiz şekilde sürpriz sonla bitiyor. Oyun boyunca merak unsurumuzun tetiklendiği ve danslarıyla bize güzel bir görsel şölen yaşattı. Bizleri her zaman destekleyen başta GKV Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy olmak üzere Genel Müdürümüz Sayın Fevzi Gürsel ve okul idarecilerimize, velilerimize teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

GAÜN Atatürk Kültür Merkezinde sahnelenen oyun büyük ilgi görürken oyunun sonunda davetliler öğrencileri ayakta alkışladı.