ADA Araştırma Şirketi tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimleri ile ilgili anket gerçekleştirildi. 1500 kişi ile yapılan ankette Siyasi partilerin GBB adaylarının alacakları oy oranları da belli oldu.

Gaziantep’te Hareketli Saatler… Ağır Hasarlı Binada İntihar Etmek İsteyen Şahsı Ekipler Kurtardı Gaziantep’te Hareketli Saatler… Ağır Hasarlı Binada İntihar Etmek İsteyen Şahsı Ekipler Kurtardı

DİKKAT ÇEKEN ANKET

Yerel seçimlere kısa süre kala araştırma şirketleri tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlık Seçimlerine ilişkin anket sonuçlarını birer birer yayımlamaya başladı. ADA Araştırma Şirketinden yapılan açıklamada, "Gaziantep’te yaşayan seçmenlere "Bu pazar bir yerel seçim olsa Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oyunuzu hangi adaya vereceksiniz?" sorusu yöneltilmiştir" ifadeleri yer aldı.

ADAYLARIN OY ORANLARI BELLİ OLDU

1-15 Mart tarihleri arasında 1500 kişi ile yapılan ankete göre; Fatma Şahin: yüzde 56,3,  Muzaffer Ertürk: yüzde 21,2, Şükrü Yılmaz: yüzde 10,0, Selman Tutumlu: yüzde 5,5, Diğer adaylar ise yüzde 7 oy alıyor.

FARK 35 PUAN

Anket sonucunda AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin’in aldığı oy oranı yüzde 56,3 oldu. Şahin’in en yakın rakibi olan CHP’li aday Muzaffer Ertürk ile arasındaki fark 35 puan oldu.

YRP SÜRPRİZİ

Ankette Yeniden Refah Partisi Adayı Şükrü Yılmaz’ın oy oranı dikkat çekti. Yılmaz’ın ankette yüzde 10 oranında oy aldığı görüldü. Bu da Yerel Seçimlerde sürpriz yapacak partinin Yeniden Refah Partisi olacağının göstergesi oldu.

Muhabir: AYHAN DUMAN