Gaziantep’te toplu taşıma hizmeti sunan esnaf, Ocak ayında Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çalmıştı. Ulaşım ücretlerine yapılacak zam için yaklaşan Yerel Seçimler gerekçe gösterilmiş ve esnafa destek sözü verilmişti. Aradan geçen süreçte artan maliyetler karşısında zor günler yaşayan esnaf, bir kez daha Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çaldı.

Büyükşehir’de önemli buluşma Büyükşehir’de önemli buluşma

YÜZDE 80 ZAM TALEBİ

Gazete27’ye konuşan Gaziantep Minibüsçüler Odası Başkanı Sofu Çolak, esnafın zor durumda olduğunu ve dayanacak gücünün kalmadığını anlattı. Çolak, aylardır zam için beklediklerini aktaran ve bugün Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Halil Uğur ile bir araya geleceklerini söyledi.  Çolak, ‘’Görüşme için belirli bir saat verilmedi ancak gece yarısı dahi olsa bu görüşmeyi yapmak durumundayız. Esnafın tepkisi her geçen gün artıyor ve dayanacak güçleri kalmadı. Acilen ulaşım ücretlerine taleplerimiz doğrultusunda zam yapılmasını bekliyoruz’’ dedi.

Zam Pazarlığıtoplu Taşımaya Yöneldik!1

GÖZLER BU GÖRÜŞMEDE

Çolak’ın açıklamalarının ardından vatandaşın da esnafın da gözü kulağı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde yapılacak görüşmeye çevrildi. Görüşme sonunda çıkacak zam kararı, Gaziantep’te ulaşım ücretlerinin de kaderini belirleyecek.

Zam Pazarlığıbir Zam Da Ulaşımaulaşıma Da Zam Geliyorulaşıma Seçim Ayarı!Ulaşım Zammında Kritik Haftagözler Ulaşıma Yapılacak Zamdaotobüsler (1)

ULAŞIM ÜCRETİ 26 TL OLUR MU?

Esnafın yüzde 80’lik zam talebinin kabul edilmesi halinde kentte ulaşım ücretleri 14 lira 50 kuruştan 26 TL’ye fırlayacak. Böyle bir durumda vatandaşın cebinden ulaşım için günlük 52 TL ücret çıkmış olacak. Vatandaşlar zam talebine isyan ederken, GBB’nin talebe nasıl yaklaşacağı da merak konusu… AYHAN DUMAN