Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ve 51 kişinin ölümüne neden olan Gaziantep’in Nizip ilçesindeki Furkan Apartmanı ile ilgili altıncı duruşma görüldü. Nizip Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşen duruşmada, savcılık makamı mütalaasını açıkladı ve 3 sanık için üst sınırdan ceza talep ederken, 1 sanık hakkında ise beraat talep etti.

DURUŞMA 19 TEMMUZ TARİHİNE ERTELENDİ

Duruşma sırasında, firari sanıkların avukatı Ersan Şen'in tutuklanmama güvencesi ve kırmızı bültenin kaldırılması talebi yoğun tepkiye neden oldu. Duruşma, 19 Temmuz tarihine ertelendi.

51 KİŞİYE MEZAR OLDU

Kahramanmaraş merkezli asrın felaketinde, Gaziantep’in Nizip ilçesi Mustafa Kökmen Bulvarı’nda bulunan Furkan Apartmanı da yıkıldı. Yıkılan binada enkaz altında kalan 51 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi de yaralandı. Olay sonrası, 51 kişiye mezar olan Furkan Apartmanı ile ilgili altıncı duruşmada tutuksuz sanıklardan Faik Ö. ve Eyüp Ö., sanık avukatları, hayatını kaybedenlerin yakınları ve müşteki avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada adalet arayan mağdurların yakınları, sanıklara yönelik üst sınırdan ceza talebinin karşılanmasını bekliyor. 19 Temmuz’da yapılacak duruşmada mahkemenin kararı merakla bekleniyor.

Uçakta valiz şoku! Uçakta valiz şoku!

Editör: Barış Kaya