Sosyal destek programlarına nasıl başvurulur? Sosyal destek programlarına nasıl başvurulur?

Kare Döviz firmasından yapılan açıklamada “İşletmelerimizi kapatıp, piyasada ki iş adamlarının 20 Milyon dolar parasını alarak şehri terk ettiğimiz” iddiası tamamen spekülasyon ve itibarımızı zedelemeye yönelik haberlerdir. Söz konusu haberler bilgi ve belgeden yoksun tamamen ortaya atılan iddialardan ibaret olup, kuruluşumuza ve ismimize yönelik itibarsızlaştırmaya matuf asılsız spekülasyon ve iddialardır.
Bahsi geçen iddialarla ilgili kuruluşumuz hakkında resmi olarak yargıya intikal eden bir tane bile şikayet bulunmadığı gibi bir tek müşteki de yoktur. İddia edilenin aksine döviz bürolarımız hiç kapatılmadı, hergün açık olup faaliyetlerine devam etmektedir” denildi. 

Tefeciler bir çalışanı kandırıp…

Açıklamada, Kare Group’un piyasayı dolandırıp kaçmalarının söz konusu olmadığına dikkat çekilerek, “ Hal böyle iken, kuruluşumuzun “iş adamlarının 20 Milyon dolarını alarak şehri terk etti” iddiası ve haberleri, asılsız ve itibarımızı zedelemeye yöneliktir. 33 yıldan bu yana Gaziantep’te hizmet veren bir kuruluş olarak bugüne kadar hiçbir olumsuz icraat ile anılmadık ve anılmayacağız. Söz konusu iddiaların temelinde; Bazı tefecilerin, kuruluşumuza ait bir şubemizin yöneticisi konumunda olan 30 yaşında ki genç birisini kandırarak haksız kazanç elde etmeye yönelik illegal tefecilik faaliyetleri bulunmaktadır. Konuyla ilgili hukuki çalışmalarımızı başlatarak konuyu ve iddiaları yargıya taşıyacağımızın bilinmesini isteriz” ifadelerine yer verildi. 
Açıklama şu şekilde sonlandırıldı: “ Bugüne kadar legal olarak şehrimize hizmet veren kuruluşumuz, hiç kimseye borçlu olmamış ve ticaretini dürüstlük ve şeffaflık ilkesi doğrultusunda onuruyla yapmıştır.
Bundan sonra da aynı ilkeler eşliğinde faaliyetlerine devam edecektir.
Hakkımızda yapılan mesnetsiz ve belgesiz iddiaların ve spekülasyonların asılsız olduğunu bir kez daha ifade ediyor, güzide basınımız ve kıymetli kamuoyunun bilgisine saygılarımızla arz ediyoruz.”

Kaynak: HABER MERKEZİ