Gaziantep'te çeşitli alışveriş yöntemleriyle 17 vatandaşı 2 milyon 905 bin TL dolandıran 23 şüpheli, jandarma ekiplerinin operasyonu sonucu yakalandı. Adli mercilere sevk edilen şüphelilerden 8’i tutuklandı.

Gaziantep’te şiddetli rüzgar çatıları uçurdu! Gaziantep’te şiddetli rüzgar çatıları uçurdu!

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, siber dolandırıcılık olaylarına yönelik kapsamlı bir operasyon gerçekleştirdi. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan operasyon sonucunda, internet sitelerinde araç satış ilanları vermek, telefon ve çeşitli ev eşyaları satmak ve icra dosyasının kapatılması vaadiyle 17 vatandaşı dolandıran 23 şüpheli yakalandı. Son iki hafta içerisinde gerçekleştirilen bu dolandırıcılık olaylarında toplam 2 milyon 905 bin TL para toplandığı belirlendi.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan adli aramalarda, ele geçirilen dijital materyallere ve telefonlara el konuldu. Tamamlanan yasal işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilen şüphelilerden 8’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı, siber dolandırıcılık ve diğer suçlara karşı vatandaşları uyarmaya devam ediyor ve benzer olaylara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor.

Editör: Barış Kaya