İnşaat sektöründe yapılan son zamlar, konut maliyetlerini artırmakla kalmayıp, inşaat sektöründen beslenen 250’den fazla alt sektörü de çok kötü etkileyecek. Yükselen fiyatlardan dolayı konut almakta zorlanan vatandaşın, bu zamlardan konut alma ümitleri tamamen tükenecek.

Altının Yükselişi Sürüyor Mu? 18 Nisan 2024 Altın Fiyatları Ne Kadar? İşte Güncel Ayrıntılar… Altının Yükselişi Sürüyor Mu? 18 Nisan 2024 Altın Fiyatları Ne Kadar? İşte Güncel Ayrıntılar…

Gaziantep En Pahalı Betonu Kullanıyor

Vatandaşlar, Gaziantep’in çevre illerle mukayese edildiğinde, malzeme fiyatlarında açık ara önde olduğuna dikkat çekerek, “Sadece çevre iller değil, Türkiye’nin farklı bölgelerinde de fiyatlar daha ucuz. Gaziantep’te fiyatların ani bir şekilde yüzde 25 artması hayra alamet değil, bu zammı kabul edemiyoruz. Bu zam sadece inşaatçıları etkilemekle kalmaz, bizleri yani her kesimi olumsuz etkiler” dediler.

Ne Oldu da Yüzde 25 Zam Geldi

Betonve çimento fiyatlarını yüzde 25 artıracak derecede hiçbir şey olmadığını belirten vatandaşlar “Türkiye’de yüzde 25 neyin fiyatı arttı. Dolar, euronun geldiği seviye belli. İşçilik aynı. Seçime sayılı günler kala bu zammı yapmak, hem vatandaşa haksızlık hem hükümete haksızlık. Bu zamların derhal geri çekilmesini istiyoruz. Bunu istemeye hakkımız var, aksi halde olumsuz sonuçları olacaktır” dediler.

Seçimler Sabote Mi Ediliyor?

Gaziantep’in yanı sıra bölge illerinde sadece hükümetin binlerce konut yaptığını ve şu anda en büyük tedarikçinin devlet olduğunu belirten uzmanlar ise “Çok garip, anlaşılmaz ve mantık dışı bir sistem devreye girdi. Sanki birileri düğmeye bastı ve fiyatları anormal artırdı. Hükümet konut maliyetlerini aşağı seviyelerde tutmaya çalışırken, inşaat malzemecileriyle toplantılar düzenleyip, fiyatları artırmazken, betona ve çimentoya bu zammın yapılmasının altında kesinlikle başka sebepler arıyoruz. Acaba seçimler sabote mi ediliyor” dediler. HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya