31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler Gaziantep’te adeta Bakan Rüzgarı esiyor. Son iki haftalık dönemde kentte ziyarette bulundu. Bakanların kent ziyareti, Gaziantep’in önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

İŞ DÜNYASI İLE BULUŞTU

Kente Mart ayında ilk ziyaret Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, tarafından gerçekleştirildi. 7 Mart’ta Gaziantep’e gelen Bakan Şimşek, DT Şehitkamil Sahnesi’nde iş dünyası ile bir araya geldi.

İş dünyasının taleplerini dinleyen Bakan Şimşek, ekonomideki duruma ilişkin sunum yaptı. Bakan Şimşek, kentte bir dizi açılış ve programlara katıldı, önemli mesajlara verdi.

OKULLAR CIVIL CIVIL OLACAK

Kenti ikinci ziyaret eden isim ise Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin oldu. Bakan Tekin, bir açılış ve programlara katıldı, okulların eskisi gibi cıvıl cıvıl olacağının mesajını verdi.

BAKAN YERLİKAYA’DAN ÖNEMLİ TEMASLAR

Gaziantep’i ziyaret eden son isim ise İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya oldu. Bakan Yerlikaya, 1 Haziran 2023 ile 12 Mart tarihleri arasına kentte yapılan operasyonlara ilişkin bilgiler verdi. Bakan Yerlikaya, Şehit Aileleri ile iftarda buluştu, yapımı devam eden Polis Lojmanlarını inceledi.

Gözünüz aydın! Kavurma dürüm bakın ne kadar oldu? Gözünüz aydın! Kavurma dürüm bakın ne kadar oldu?

GAZİANTEP ÖNEMLİ

Son iki haftalık dönemde gerçekleşen ziyaretler, Gaziantep’in önemini bir kez daha ortaya koydu. Önümüzdeki günlerde Gaziantep’e yönelik Bakanlık düzeyindeki ziyaretlerin devam etmesi bekleniyor.

Muhabir: AYHAN DUMAN