Seçimden sonraki gün okullar tatil mi? 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için artık sayılı günler kaldı. Pazar günü gerçekleşecek olan seçimlerin ardından Pazartesi günü okullar tatil mi, kimlere tatil olacak araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığından 1 Nisan ile ilgili son dakika açıklaması geldi. İşte 1 Nisan Pazartesi günü tatil mi, sorusunun yanıtı.

1 NİSAN'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yazıda, "Eğitim kurumları, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde asıl işlevlerinden farklı olarak seçmenlerin oy kullanmalarına imkan verecek şekilde hazırlanmaktadır.

Seçimlerin özelliği nedeniyle oyların sayım işlemi akşam geç saatlerde bitmekte, bu durum da eğitim kurumlarının aynı gün içerisinde eğitim öğretime hazır hale getirilmesini engellemektedir.

Bu nedenle Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumları, eğitim öğretime hazır hale getirilmeleri bakımından 1 Nisan 2024 Pazartesi günü tatil edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

1 NİSAN PAZARTESİ ÜNİVERSİTELER TATİL Mİ?

Seçimlerin ertesi günü olan 1 Nisan Pazartesi günü, üniversitelerin tatil olup olmayacağına dair karar, her bir üniversitenin rektörlüklerinde alınacak.

GAÜN Mühendislik Fakültesi MÜDEK Tarafından Değerlendirildi GAÜN Mühendislik Fakültesi MÜDEK Tarafından Değerlendirildi

1 NİSAN'DA KAMU PERSONELİ İZİNLİ Mİ?

Sandık kurullarında görev alan kamu personeli 1 Nisan Pazartesi idari izinli sayılacak.

HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya