Gaziantep’te yaygın olarak tüketilen ve meyvelerin karışımından hazırlanan kokteyller, sağlıklı meyve suları içerisinde mevsimsel meyvelerin yanı sıra ballı çerez, buz ve süt bulunan atom içecek üzerine fıstık ve pekmez dökülerek servis ediliyor. Hem serinletici etkisi hem de doğal ve besleyici özellikleri ile dikkat çeken içecekler, ferahlatıcı etkisiyle vatandaşların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

VATANDAŞLAR ATOMDAN MEMNUN

Çeşit çeşit taze sıkılmış içecekler sattıklarını ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüklerini söyleyen Atomcu Çetin Bayır, “Biz işletmemizde atom dahil birçok taze sıkılmış içecekler satıyoruz ve hepsine yoğun ilgi var. Atom tüketen vatandaşlar serinlemenin yanı sıra şifa olduğu için de içiyor. Bağışıklık sistemini koruduğu için tüm yaşanabilecek nezlelere iyi geliyor. Atomu içen insanlar ise içtikleri içecekten çok memnun kalıyorlar. Sağlık için içiyorlar” dedi.

Bakan Kurum’dan Gaziantep’te yerinde inceleme Bakan Kurum’dan Gaziantep’te yerinde inceleme

A T O M A W214482 02

TAZE ATOM İÇECEĞİNİ 45 TL

Atom içeceğin yapım aşamasını anlatan ve enerji vermesinin yanı sıra tok tutucu özelliğine vurgu yapan Bayır, bardağını 45 TL’ den sunduklarını belirtti. Bayır, “Atomun içinde, mevsimsel olarak meyve değişikliğimiz oluyor. Şuanda muz, çilek, kavun, ballı çerez, süt, pekmez ve fıstık koyuyoruz. Enerji bakımından çok iyi geliyor, tok tutuyor ve vitamin deposudur. Yemek için gelen vatandaşlar atom içtiklerinde yemek yeme ihtiyacı duymuyorlar. 5 saate kadar tok tutabiliyor. Sıcak havaların en güzel ve vazgeçilmez içeceğidir ve bardağını 45 TL’den vatandaşlara sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

SICAK HAVALARDA FERAHLATIYOR

Sıcak havalarda sıklıkla taze sıkılmış meyve suları tükettiğini dile getiren Tuğba Kara, “Havalar ısınmaya başladı sıcak havalarda rahatlatıcı özelliği olduğu için atom içmek için geldik. Sıklıkla tüketmeye özen gösteriyorum. Herkese bu vitamin dolu atomu içmesini tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

A T O M A W214482 05

VİTAMİNE OLAN İHTİYACIMIZ BİZİ BU İÇECEKLERE YÖNELTİYOR

Serinlemenin yanı sıra vitamine olan ihtiyaçlarından dolayı atom içeceğe yöneldiklerini belirten Mehmet Ali ve Semra Çoban, “Almanya’da yaşıyoruz. Her sene Gaziantep’e geliyoruz. Genellikle de sıcak aylarda geldiğimiz için taze sıkım içecekleri tüketiyoruz. Hem sıcaklık hem de vitamine olan ihtiyacımız bizi bu içeceklere yöneltiyor” diye konuştu.

 

Kaynak: İHA