Babacan, uzun yıllardır Gaziantep'in iş dünyasında aktif bir şekilde yer almaktadır. Yerel ekonominin gelişimine katkı sağlayan projelerde önemli roller üstlenmiş olan Babacan, şimdi de Sierra Leone'nin Gaziantep Fahri Konsolosu olarak görev yapacak.

GATEM’de şok baskın GATEM’de şok baskın

Cc0D7A06 Be3D 44Df 9969 D2Fbc38D9E9B

Sierra Leone, Batı Afrika'da yer alan bir ülkedir ve Türkiye ile olan ilişkileri giderek güçlenmektedir. Kenan Babacan'ın Sierra Leone Fahri Konsolosu olarak atanması, Gaziantep'in bu ülke ile olan ticari ve kültürel ilişkilerini daha da ileriye taşıyacak ve bölgemizin uluslararası arenadaki etkisini artıracaktır.

Babacan'ın yeni görevinde başarılı olacağına olan inanç, hem Gaziantep'teki iş çevreleri hem de siyasetçiler arasında büyük bir memnuniyetle karşılanmaktadır. Bu atama, Gaziantep'in uluslararası alandaki önemli temsilcilerinden biri olarak Babacan'ın tecrübesini ve liderlik vasıflarını bir kez daha ortaya koyması bakımından da dikkat çekmektedir.

0Dadc073 C383 4271 B558 50F7Bf4F5Eaf

KENAN BABACAN KİMDİR?

1982 Gaziantep doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantep’te tamamladı. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi mezunu. 2004 yılından bu yana Babacanlar Nakliyat ve Bbc Uluslararası Nakliyat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı.

Vatani görevini 2003-2004 yılları arasında Diyarbakır’da yaptı. Aktif Siyasete 2018 yılında Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığında teşkilat görevlisi olarak başladı. 2020 yılında ise Ak Parti Şehitkamil İlçe 7 Olağan Kongresinde İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

2023 milletvekilli seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Gaziantep'in tanınmış iş insanlarından Kenan Babacan iyi derecede İngilizce biliyor.