Halkın sorunlarıyla yakından ilgilenen ve sık sık TBMM’de gündeme getiren HÜDA PAR Gaziantep Milletvekili Şehzade Demir, yıllardır bir türlü çözüme kavuşturulmayan Nizip Çayı sorunu başta olmak üzere Nizip’in çözülmesini istediği sorunlarını gündeme taşıdı.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Nizip’in en önemli sorunları arasında yer alan Nizip Çayı sorununa da değinen Milletvekili Demir, dile getirdiği sorunların bir an önce çözülmesini istedi.

NİZİP’İN ALTYAPI VE ÜSTYAPIYLA ALAKALI BİRTAKIM SORUNLARI VARDIR

Özdemir’den Bahçeli’ye ziyaret! Özdemir’den Bahçeli’ye ziyaret!

Nizip’in sorunlarını gündeme taşıyan Demir, şunları söyledi:"Nizip, 150 bini aşkın nüfusuyla sürekli gelişmekte olan bir ilçemizdir. Nizip’in altyapı ve üstyapıyla alakalı birtakım sorunları vardır. Bu sorunların en başında; evsel atıkların bırakıldığı Nizip Çayı geliyor. Bu derenin ıslah edilmesi amacıyla Nizip İleri Biyolojik Atık Su arıtma Tesisi projesi hayata geçirildi. Projenin 2023 yılı başında tamamlanarak faaliyete geçirileceği vaat edilmesine rağmen henüz tamamlanmamıştır. Hem evsel atıkların hem de bölgede bulunan endüstriyel tesislerin atıklarının Nizip Çayı'na akıtılması, bölge sağlığı açısından büyük tehlike arz etmektedir. İlçemizin muzdarip olduğu diğer sorunlar; elektrik kesintileri, OSB altyapı yetersizliğidir. Bununla birlikte ilçemizin kalkınması için bazı yatırımların yapılması gerekmektedir. Bunlar özetle; ilçe merkezinde, hükümet konağı ve otogar kavşağında köprülü kavşak ihtiyacı, otoban batı çıkışının yapılması ve Zeugma’nın turizm destinasyonuna alınması gibi hususlarda yatırıma ihtiyaç vardır. Üretim ve sanayi anlamında ülkenin tüten bacası olan Gaziantep sanayisinin büyük bir kısmını Nizip OSB oluşturuyor. Bu nedenle bu sorunları görmezden gelinmemesi gereken yatırımlar tamamlanmalıdır." HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya