31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük kayıp yaşayan İYİ Parti’de 5.Olağanüstü Kongre yapılması kararı alındı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in aday olmadığı seçimlerde, Meclis Grup Başkanı Koray Aydın, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, eski Genel Başkan Yardımcısı Tolga Akalın ile son anda yeterli imzayı tamamlayabilen parti kurucularından Günay Kodaz yarıştı.

DERVİŞOĞLU GENEL BAŞKAN OLDU

Üçüncü tura kalan seçimlerde Müsavat Dervişoğlu, 611 oy alarak 548 oy alan rakibi Koray Aydın'ı geride bıraktı ve İYİ Parti'nin yeni genel başkanı oldu.

GAZİANTEP’TEN 12 İSİM OY KULLANDI

Ankara’da kritik görüşme Ankara’da kritik görüşme

Kongrede Gaziantep’ten 12 isim oy kullandı. 12 isimden aralarında Şehitkamil İlçe Başkanı Nazlı Ateş ve Araban İlçe Başkanı Mutalip Yılmaz’ın da bulunduğu 9 isim Koray Aydın’a destek verdi. İl Başkanı Şerif Başkülekçi, Gaziantep Milletvekili Mustafa Gürban ve GİK Üyesi Ali Gökdemir Dervişoğlu’nu destekledi.Seçim sonunda ise GİK Listesinde Ali Gökdemir ve Gaziantep Milletvekili Mustafa Gürban yer alamadı. Bu sonuçla birlikte Gaziantep, İYİ Parti Genel Merkezinde temsil edilemeyecek…

Muhabir: FATMA GÜLTEKİN