Gaziantep Valisi Kemal Çeber, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen ve Gaziantep İl Emniyet Müdürü Celal Özcan, Gazete 27’ye ziyarette bulundu.

VALİ ÇEBER’İN GÜNDEMİNDE PAHALILIK VARDI

Ramazan Bayramı’nda yaşananların ve turistlerin kentte yaşadıkları olumsuzlukların sorulması üzerine konuşan Vali Çeber, Gaziantep ile ilgili pahalılık gerçeğinin kırılması için düğmeye bastıklarını anlattı.

BAYRAMLARDA İŞLETMELER AÇIK OLMALI

Vali Çeber, Ramazan Bayramı’nda 4 ana başlıkta şikayetler aldıklarını kaydetti. Vali Çeber, Bunlardan ilki işletmelerin açık olmaması, pahalılık, hijyen ve gürültü kirliliği konuları oldu. Bayramda Gaziantep’te işletmelerin açık olmaması gibi bir durum var. Nasıl ki bir turist Rize’de Ayder yaylasına gittiği zaman oranın lezzetlerini tatmak istiyorsa Gaziantep’e geldiği zaman Çağdaş’ta kebap yemek, Koçak’tan Baklava almak, Halil Usta’da küşleme yemek istiyorlar. Bu işletmelerin Bayramda kapalı olmaması gerekir. Bayramda açmaları gerekiyor, insanlar bu lezzetleri tatmak için gerekiyor.’’

Turizm Şehri Olacaksak…Vali Kemal Ceber Y

KURUMLAR DENETİM YAPIYOR

Gaziantep Valiliğine bağlı Ticaret İl Müdürlüğü ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin denetim çalışmaları yaptıklarını anlatan Vali Çeber, tüm kurumların işbirliği içinde çalıştıklarını söyledi.

5 MİLYON TURİST HEDEFİMİZ VAR

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Odalar ve STK’ların katılımıyla geniş kapsamlı toplantılar düzenleneceğini aktaran Vali Çeber, Gaziantep’e 5 milyon turist hedeflerinin olduğunu bu hedefi gerçekleştirmek için kolları sıvadıklarını belirtti.

Turistlerin sorun yaşamaması için taraflarla toplantılar yapacaklarını anlatan Vali Çeber, ‘’Sorunların hızlı bir biçimde çözüme kavuşması için tüm enerjimizi harcayacağız’’ dedi.

Bütün siyasetçiler yerel basına destek vermeli Bütün siyasetçiler yerel basına destek vermeli

VALİLİKTEN ÇÖP KAMPANYASI

Gaziantep’te temizlik ve hijyen konusunda sorun yaşandığını aktaran Vali Çeber, Gaziantep Valiliği olarak bir çöp kampanyası başlatacaklarını dile getirdi. Vali Çeber, ‘’Cuma günü Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımızı eşi burada olacak. Çevrenin temiz tutulması ile ilgili Çöp Kampanyası hususunda bir lansman yapacağız.’’

CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Çevre temizliğine hassasiyet gösterilmesi gerektiğini söyleyen Vali Çeber, ‘’Bazı yerlerde görüyoruz, esnaf dükkanını temizliyor ancak çöpü ve tozları sokağa süpürüyor. Buna bir son vereceğiz. Gerekirse kameralarda takip edecek çevreyi temiz tutmayan kişilerle ilgili cezai işlem uygulayacağız. Çevreyi temiz tutmak tüm halkımızın önem vermesi gereken bir konu’’ dedi. AYHAN DUMAN

Editör: Barış Kaya