Samsunspor - Alanyaspor (18 Mayıs) maçı şifresiz mi, hangi kanalda, Samsunspor - Alanyaspor maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? Samsunspor - Alanyaspor (18 Mayıs) maçı şifresiz mi, hangi kanalda, Samsunspor - Alanyaspor maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir?

1972 yılında Tokat'ın Artova ilçesinde doğan Kemal ÇEBER, eğitim hayatını Tokat'ta tamamladıktan sonra 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olmuştur.

1994 yılında kaymakam adayı olarak başladığı kamu yönetimi kariyerinde, Burdur-Karamanlı, Tunceli-Hozat, Burdur-Gölhisar Kaymakamlıkları ve Karabük Valiliği gibi çeşitli idari görevler üstlenmiştir.

Bir yıl boyunca İçişleri Bakanlığı'nda Hukuk Müşaviri olarak görev yapan ÇEBER, 2007 yılında Mülkiye Başmüfettişi olarak atanmıştır. Yedi yıl süren bu görevinin ardından 2014 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü'nde çalışmalarına devam etmiş ve 21 Haziran 2017 tarihinde Vali olarak atandığı güne kadar Emniyet Genel Müdürü ile birlikte görev yapmıştır.

1996 yılında dokuz ay süreyle İngiltere'de, 2013 yılında ise bir yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde kamu yönetimi ve çeşitli alanlarda çalışmalar yapmış, FEMA hakkında araştırmalar gerçekleştirmiş ve raporlar hazırlamıştır.

Süleyman Demirel Üniversitesi'nde "Mali Yönüyle Afet Yönetimi" konulu yüksek lisans tezini tamamlayarak, gelişmiş ülkelerdeki ve Türkiye'deki afet yönetim sistemlerini karşılaştırmış ve bu alandaki çözüm önerilerini sunmuştur. Ayrıca TBMM'de hazırlanan Afet ve Acil Durum Yasası'nın komisyon çalışmalarında etkin rol almıştır.

Başbakanlık projeleri kapsamında Kamu Hizmet Standartlarının Tespiti, Kamu Hizmetlerinin İyileştirilmesi ve Bürokrasinin Azaltılması çalışmalarında da yer almıştır. ÇEBER'in kriz, afet ve acil durum yönetimi, kentsel dönüşüm gibi alanlarda yayımlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Mesleki gelişimine yönelik çeşitli kurslara ve seminerlere katılmış, kısa süreli yurtdışı çalışma ziyaretleri gerçekleştirmiştir.

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Rize Valiliği'ne atanan ÇEBER, bu görevini 26 Haziran 2023'e kadar sürdürmüş, ardından Gaziantep Valiliği'ne atanmıştır.

Gaziantep Valisi Kemal ÇEBER, evli ve iki çocuk babasıdır ve İngilizceyi iyi derecede konuşabilmektedir.