Gaziantep Şehir Hastanesi, bin 875 yatak kapasitesiyle hizmete açıldığından beri vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimi için merkez haline geldi. Peki, Gaziantep Şehir Hastanesi’nden nasıl randevu alınır? Gaziantep Şehir Hastanesi randevusuz hasta bakar mı?

GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ’NDEN NASIL RANDEVU ALINIR?

Gaziantep Şehir Hastanesi’nden randevu almak için 2 ayrı yol var. Bunlardan ilki randevu hattı olan 182’yi arayarak randevu oluşturmakken ikincisi web üzerinden online randevu almaktır. İşte her iki şekilde de nasıl bir yol izlemeniz gerektiği…

ALO 182'DEN RANDEVU ALMA

Gaziantep Şehir Hastanesi için randevu almak isteyen vatandaşlar, Sağlık Bakanlığına bağlı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) olan Alo 182 çağrı merkezini arayabilirler. Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ulaşılabilen bu hizmette, arayan vatandaş çağrıyı karşılayan asistana T.C. Kimlik Numarasını vererek başlar. Asistan bilgileri doğruladıktan sonra, vatandaş hastane, poliklinik ve doktor bilgileri arasından seçim yapar. Asistan, uygun tarih ve saatleri vatandaşa sunar ve randevu seçimi yapıldıktan sonra randevu işlemi tamamlanır. Randevu saatindeki bekleme süresi maksimum 5 dakika olabilir.

Epilepsi hastaları nasıl beslenmeli? Epilepsi hastaları nasıl beslenmeli?

WEB'DEN RANDEVU ALMA

Vatandaşlar, web üzerinden de randevu alabilirler. Online Randevu Sistemi'ne giriş yaparak, hastanelerin internet sitelerinde bulunan 'Online Randevu' bölümünden işlem yapılabilir. Vatandaş giriş ekranından kayıt oluşturulur ve randevu alınır.

ALO 182 ARACILIĞIYLA RANDEVU İPTAL ETME

Alo 182 numarasını arayan vatandaşlar, randevularını iptal etmek istediklerinde, randevu zamanından en az 80 dakika öncesine kadar bu hizmeti kullanabilirler. Arama sırasında vatandaş asistana T.C. Kimlik Numarası'nı verir ve iptal etmek istediği randevunun tarih ve saatini belirtir. Asistan, randevuyu sistemden hızlıca iptal eder.

WEB'DEN ONLİNE RANDEVU İPTALİ

Randevusunu iptal etmek isteyen vatandaşlar, Hekim Randevu Merkezi'nin online randevu sistemine T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yaparak randevularını iptal edebilirler.

GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ RANDEVUSUZ HASTA BAKIYOR MU?

Gaziantep Şehir Hastanesi acil durumlar dışında randevusuz hasta kabul etmiyor.