Alanya’da 17-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan EuroHockey Club Trophy II-Women  ve Konya’da oynanacak olan EuroHockey Club Challenge I-Men 2024 Avrupa Şampiyonalarında Türkiye’yi temsil edecek olan Gaziantep Polisgücü Spor Kadın ve Erkek takımları hazırlıklarını tamamladı. Başkan Kaplan her iki takımın da Avrupa’nın en iyileri arasında olduğunu ifade ederek başarılar diledi.

TÜRKİYE’Yİ TEMSİLEN SAHAYA ÇIKIYOR

THF Kadınlar ve Erkekler Acık Alan Süper Lig’inde iki şampiyonluk kupasını Gaziantep’e kazandıran Gaziantep Polisgücü Kadın ve Erkek Hokey Takımları 17-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonalarında Türkiye’yi temsilen sahaya çıkıyor. Kadın takımının Alanya’da erkek takımının ise Konya’da mücadele edeceği Avrupa Şampiyonasına Gaziantep Polisgücü Spor ev sahipliği yapıyor.  Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan “Türkiye kadınlar ve erkekler şampiyonu olmanın gururunu yaşıyoruz. Ancak önümüzde iki kategoride de Avrupa şampiyonaları var. Kadın takımımız Alanya’da erkek takımımız ise Konya’da Türkiye’yi temsil ederken her iki şampiyonanın da ev sahibi bizleriz. 17-20 Mayıs tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilecek olan "EuroHockey Club Challenge I-Men" şampiyonasına katılacak olan ülkeler: Hırvatistan, Slovenya, Galler, İtalya, Cebelitarık, Macaristan ve Türkiye olup Gaziantep polisgücü Spor Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirecek olan şampiyonada Türkiye’yi temsil ediyoruz” dedi.

Gaziantep FK yeni Stoperini buldu Gaziantep FK yeni Stoperini buldu

Poli̇sgücü Erkek Hokey Takimi 2

KADINLAR ALANYA’DA AVRUPA ŞAMPİYONASINA KATILACAK

Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan yine Alanya'da 17-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "EuroHockey Club Trophy II-Women" şampiyonasında da ev sahibi olduklarını ifade ederek “Türkiye’yi temsilen kadın hokey takımımızın yarışacağı bu şampiyonaya Türkiye dışında katıılacak olan ülkeler: İskoçya, Çekya, İrlanda, Galler, Avusturya, Fransa ve Litvanya olup bu takımlarda erkek takımlarında olduğu gibi Avrupa’nın en güçlü takımlarıdır. Her iki şampiyona için takımlarımız Alanya’da kamp süreçlerini tamamlamıştır. Her iki şampiyonada da sporcularımıza ve takımlarımıza başarılar diliyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

Editör: Barış Kaya