Kendilerinin rakiplerinden daha çok maçlara konsantre olmaları gerektiğini belirten Ertuğrul Ersoy, "Çünkü bizim kaybedecek çok şeyimiz var" dedi. Kendi özeleştirilerini yapıp Trabzon maçını unutarak önlerinden en önemli rakipleri Hatayspor maçına odaklanacaklarını belirten başarılı savunma oyuncusu Ertuğrul Ersoy,  İlk yarıda Türkiye'de bir çok takımın kolay, kolay başaramayacağı bir şey yaptık. Trabzonspor'a karşı deplasmanda 2-0 üstünlük sağladık ve bulunduğumuz konum itibariyle de konsantrasyonumuzun tavanda olması gerekiyor. Trabzon'dan daha çok konsantrasyon olmamız gerekiyor, bizim kaybedecek daha çok şeyimiz var."

İPLER HALA ELİMİZDE
 

( ÖZEL HABER ) İşte Gaziantep FK’nın ilk transferi ( ÖZEL HABER ) İşte Gaziantep FK’nın ilk transferi

Ertuğrul Ersoy, açıklamasını şöyle sürdürdü; "2-0'ı bulmuşsan bu maçı en kötü 2-2 bitirmemiz gerekiyordu. Bilmiyorum sanırım 3-4 dakika içinde 3 tane gol yedik, sahada dağıldık. Çok üzgünüz. Ama hala kendi kulübümüz adına ligde konumuz itibariyle ipler hala kendi elimizde. Hatalarımızdan ders çıkaracağız, kolay gol yememeyi öğreneceğiz takımca. İlk yarıda oynadığımız futbolu belkide son dakikalara kadar yaymaya çalışacağız. Artık son 4 hafta artık burada skor yakaladığın zaman puan kaybetmeyeceksin. Kendi öz eleştirimizi yapacağız ve yolumuza devam edeceğiz. İlk 45 dakikadan çok mutluyum, hem kendi adıma, hem takım adına. İkinci yarı içinde tam tersi."


 

HATAY MAÇI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ


 

En önemli rakiplerinden birisiyle oynayacaklarını belirten Ertuğrul Ersoy, sözlerini şöyle tamamladı: "Şimdi bunu hemen unutuyoruz, önümüzde bir Hatay maçı var ve o çok daha önemli. Net rakibimiz onu kazandığımız takdirde büyük bir yol katledeceğiz. Ondan sonrası zaten gelecek ve Gaziantep'te bu sezon hak ettiği yerde kalacaktır. Trabzonspor'u da tebrik ediyorum. Artık önümüze bakmalıyız ve taraftarlarımızdan Kasımpaşa maçında olduğu gibi içerde oynayacağımız iki önemil maçta aynı desteği bekliyoruz" diye konuştu. Spor Servisi 

Editör: Barış Kaya