İstanbul Eyüpsultan’da Irak asıllı bir öğrencinin silahla ateş etmesi sonucu İstanbul Eyüpsultan'da bir okul müdürünün hayatını kaybetmesi, eğitim camiasında derin üzüntü ve tepkilere neden oldu. Bu olay, Eğitim Bir Sen, Türk Eğitim Sen, Hürriyetçi Eğitim Sen ve Eğitim Gücü Sen gibi sendikaların eylem kararı almasına yol açtı.

Gaziantep'te büyük buluşma Gaziantep'te büyük buluşma

Gaziantep Kırkayak Parkı’ndan başlayarak eylem yapan öğretmenler tepkilerini dile getirdi. Valilik önünde açıklama yapan Gaziantep Eğitim Bir Sen ” Değerli basın mensupları ve kıymetli eğitim çalışanları,Eğitim çalışanlarına yönelik giderek artan şiddet olaylarını protesto etmek; şiddeti önleyecek, failleri cezalandıracak ve mağdurlara hukuki koruma sağlayacak bir yasal düzenlemenin yapılması talebiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Son olarak İstanbul/Eyüpsultan’da eski bir öğrenci okul müdürü İbrahim Oktugan’a silahla saldırıda bulunmuş, ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan okul müdürümüz maalesef kurtarılamayarak vefat etmiştir. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve bütün eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz." dedi.