Gaziantep’te kesinleşmiş hapis cezası olan kişi tutuklandı Gaziantep’te kesinleşmiş hapis cezası olan kişi tutuklandı

Edinilen bilgiye göre olay GATEM bölgesinde gerçekleşti. Kar maskeli bir kişi bankadan para çekip araçlarına binen 2 ünlü fıstıkçı iş adamına silahla ateş açarak araçlarındaki bir çuval parayı alıp kayıplara karıştı.


GATEM Toptancılar Sitesi’nde banka önünde gelen olayda, fıstık ticareti ile uğraşan R.T ve İ.T. kardeşler iş yerlerinin yakınındaki bankadan 3 milyon TL çekti. Kardeşlerden İ.T. yakındaki döviz bürosuna gidip paranın bir kısmıyla döviz alıp aracına döndü.


Kardeşler araçlarıyla hareket etmeye çalışırken araca yaklaşan kar maskeli bir cama silah doğrultarak kapıyı açmalarını istedi.


Fıstıkçı kardeşler araçlarını hareket ettirirken maskeli kişi araca ateş açtı. Silahtan mermiler koltuğa isabet ederken koltuğundaki kardeşlerden diğeri kendisini araçtan atarken saldırgan da kapıyı açıp 2 naylon çuval içindeki parayı almak istedi.


Naylon torbalardan biri yırtılınca gaspçı sağlam olanını alarak kayıplara karıştı. 


İhbar üzerine Gasp Bürosu olay yerine gelerek araçta inceleme yaptı. Bölgedeki kamera görüntülerini de inceleyen polis saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.

Kaynak: Haber Merkezi