Gaziantep Üniversitesi’ne bağlı olarak hizmet veren Onkoloji Hastanesi, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Asrın Felaketi’nde ağır hasar görmüştü. Tahliye işlemlerinin ardından Hastanenin yıkımı gerçekleştirilmiş, yeni Onkoloji Hastanesi için GAÜN yönetimi kolları sıvamıştı.

ESKİ REKTÖRDEN HASTANE ÇIKIŞI

GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Onkoloji Hastanesi’nin tamamlandığını duyurdu. Rektör Özaydın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ‘’ Bütçeye yük getirmeden üniversitemiz ve şehrimiz yeni bir Onkoloji Hastanesi kazanmıştır. Hayırlı olsun’’ ifadelerini kullandı.

MERKEZİ DEPO OLARAK PLANLANDI

Rektör Özaydın’a GAÜN eski Rektörü Prof. Dr. Ali Gür’den jet yanıt geldi. Rektör Özaydın’ın paylaşımını alıntılayan Gür, ‘’ Öncelikle üniversitemizin Onkoloji Hastanesi hayırlı olsun. Ancak “bütçeye yük getirmeden” ifadesinin açıklanması gerekmektedir. Zira bu inşaat için daha önce Merkezi depo olarak ihaleye çıkılmış, kaba inşaatı tamamlanmıştır.’’

YÜKLENİCİ FİRMA ZAMANINDA TAMAMLAYAMADI

Gaziantep’te 15 Temmuz 2024 tarihinde elektrik kesintisi yaşanacak bölgeler Gaziantep’te 15 Temmuz 2024 tarihinde elektrik kesintisi yaşanacak bölgeler

2020 yılında tadilat ihalesi yapıldığını aktaran Gür, ‘’Ancak Eylül 2020 de rektörlük yönetimi değişince ikinci kez tadilat ihalesi yapılmıştır. Yüklenici firma zamanında tamamlayamayınca Onkoloji hastanesine çevrilmek üzere yüksek bütçeyle üçüncü kez tadilat ihalesine çıkılmıştır. Dolayısıyla tamamen devlet bütçesiyle yapılan bir bina için bütçeye yük getirmeden yapıldığını söylemek gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Ayrıca tadilat ihalelerinin tarihleri ve ihale bedelleri konusunda da kamuoyu aydınlatılırsa memnuniyet duyarız’’ ifadelerini kullandı.

Muhabir: AYHAN DUMAN