GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninin açılışında konuşan GAÜN Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cevat Atalay mezun olan öğrencilere başarılar dileyerek, sanatın ve kültürün önemine değindi. Prof. Dr.  Atalay, ”Sanat insanlığın en nadide hazinelerinden biridir. Sadece estetik bir tatmin kaynağı değil aynı zamanda toplumda değişimi teşvik eden, dünyayı daha iyi hale getiren güçlü bir araçtır. Sizler bu ülkenin zengin kültürel mirasından ve çeşitliliğinden ilham alarak sanatınızla dünyayı daha iyi bir yer haline getirebilecek güce sahipsiniz. Eserlerinizle sınırları aşabilir, insanları birleştirebilir ve yepyeni dünyalara ilham kaynağı olabilirsiniz.” diye konuştu.

Gaün Güzel Sanatlar Fakültesi̇nde Mezuni̇yet Heyecani 5

MEZUN ÖĞRENCİLERE BAŞARILAR

Programda ayrıca Tekstil ve Moda Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ebru Çoruh, Resim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ayhan Özer ve Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özer Özkantar mezun öğrencilere seslenerek başarılar dilediler.

BAŞARIYLA İLERLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Mezunlar adına konuşan Fakülte Birincisi Beyza Yıldırım ise “Hepimizin farklı hikayeleri, hedefleri ve hayalleri var, ancak bugün burada, bu sahnede hepimiz biriz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi mirasım dediği bilimin yolunda başarıyla ilerlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Gaün Güzel Sanatlar Fakültesi̇nde Mezuni̇yet Heyecani 4

YÖK’ten son dakika ikinci öğretim kararı YÖK’ten son dakika ikinci öğretim kararı

MEZUNLARA BELGELERİ TAKDİM EDİLDİ

Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere ve mezunlara belgeleri takdim edildi. Tören mezun öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla son buldu.

Kaynak: HABER MERKEZİ