Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği ve Tekstil Mühendisliği Bölümleri ulusal ve uluslararası alanda tanınan bir kalite belgesi olan MÜDEK tarafından gerçekleştirilen değerlendirme sürecine tabi tutuldu.  Bu iki bölüm için değerlendirme süreci kapsamında MÜDEK Akreditasyon Kuruluşu'ndan gelen heyet çalışmalarını tamamladı.

GAÜN'de ‘’Hürriyet'e Bir Adım’’ paneli GAÜN'de ‘’Hürriyet'e Bir Adım’’ paneli

Heyet, bölümlerin akademik programlarını, eğitim ve öğretim faaliyetlerini, laboratuvar altyapısını, öğretim elemanlarının niteliğini ve mezunların performansını değerlendirdi. Ayrıca, bölümlerin ulusal ve uluslararası standartlara uygunluğunu belirlemek üzere kalite standartlarına yönelik kapsamlı bir analiz gerçekleştirdi.

Gaün Mühendi̇sli̇k Fakültesi̇ Müdek Tarafindan Değerlendi̇ri̇ldi̇ 2 (2)

İlgili komisyon süreç sonunda durum değerlendirmesi için GAÜN Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Balat ve Prof. Dr. Recep Yumrutaş, GAÜN Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, bölüm başkanları ve temsilcileri ile bir araya geldi.

 

MÜDEK tarafından gerçekleştirilen bu değerlendirme süreci, GAÜN'ün mühendislik eğitimindeki kaliteyi artırmaya yönelik sürekli çabalarının bir parçası olarak görülüyor. HABER MERKEZİ