Fikret Albayrak'ın, Menzil tarikatının şeyhi ile birlikte çekilmiş fotoğrafı gündeme bomba gibi düştü. Bu görüntü, kamuoyunda büyük merak ve şaşkınlık yarattı. Albayrak'ın tarikatla ilişkisi yoğun tartışmaları beraberinde getirdi.

2009'da CHP'den Düzce Akçakoca Belediye Başkanı seçilen Fikret Albayrak, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden CHP'nin Akçakoca belediye başkanı adayı olarak gösterildi. Ancak, geçmişte belediye başkanı olduğu 2013 yılında Menzil tarikatının liderlerinden Fevzeddin Erol'u ziyaret ettiği ortaya çıktı.

GÖRÜNTÜLERDE İLGİNÇ DETAYLAR

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, Erol'un bulunduğu odaya alınan Albayrak'ın, Erol'un elini öptüğü görülüyor. Ayrıca, Albayrak'ı Erol'a takdim eden kişinin, "Efendim Akçakocamıza hoş geldiniz. Belediye başkanımız 1,5-2 saattir sizi bekliyor. Sizinle görüşmek için..." şeklinde konuştuğu duyuluyor.

YSK, İtiraz Kararları İçin Ek Toplantı Yapacak YSK, İtiraz Kararları İçin Ek Toplantı Yapacak

ALBAYRAK'IN İFADELERİ VE TARTIŞMALAR

Videoda Albayrak'ın, "Ne güzel sizi burada görmek. Valla ne güzel ilçemizde sizi görmek, çok sevindik. Çok büyük sürpriz oldu bizim için. Buradan bütün dostlarımız giderdi Adıyaman'a, hep böyle merak ederdik. Çok da hoşumuza gitti, çok şükür" dediği ve odada bulunan bir kişinin ise Albayrak için "Başkanımız gerçek bir mücahid" dediği duyuluyor.

Videoda bir kişi, Menzil şeyhine, "Başkanımız CHP'li ama sizinle çok muhabbeti var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" diye soruyor. Erol'un ise, "Önemli olan CHP'li olsun, kim olsun önemli değil. İnsandır Allah'a inandıktan sonra. Rasullullaha inandıktan sonra kim olursa olsun başımızın üzerindedir. Önemli olan inancı tam olsun. O araçtır, amaç ilahi olacak, Allah olacak. Gerisi bizim için önemli değildir. Bizim için hedef olan inancımızdır, dinimizdir. İslamiyettir" şeklinde cevap verdiği duyuluyor.

 

FİKRET ALBAYRAK KİMDİR?

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde 1966 yılında doğan Fikret Albayrak, inşaat mühendisi olarak eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra askerlik görevini yerine getiren Albayrak, üç yıl boyunca ASKİ'de ve bir yıl süreyle de Atılım İnşaat Ltd. Şirketi'nde şantiye şefi olarak çalıştı.

1994 yılında kendi şirketi olan Albayrak İnşaat ve Mühendislik Ltd. Şirketi'ni kuran Fikret Albayrak, Nisan 2009'a kadar bu şirkette yöneticilik yaptı. Ayrıca, 1995 yılında Akçakoca İnşaat Mühendisleri Odası'nı kurarak başkanlık görevini yedi yıl süreyle üstlendi.

Siyasete de atılan Albayrak, Nisan 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Akçakoca Belediye Başkanı seçildi. Ardından, 2019 yerel seçimlerinde CHP'nin Düzce Akçakoca Belediye Başkan adayı oldu ve adaylık sürecini tamamladı.

Halihazırda, Kızılay Akçakoca Şubesi ve Akçakoca Kent Konseyi'nin başkanlığını yapan Fikret Albayrak, evli ve bir çocuk babasıdır.

Editör: Fatma Gültekin