Üsküdar'da, 4 Ağustos 2023 tarihinde iddiaya göre Merve Veziroğlu (33) ile eşi Yunus Yıldırım (32) arasında yaşanan kavga sonrası Yunus Yıldırım'ın mutfaktan aldığı meyve bıçağıyla eşini 58 yerinden bıçakladığı iddiasıyla başlatılan dava, mahkeme salonunda gergin anlara sahne oldu.

Duruşmada, ünlü fenomen Merve Veziroğlu yaşadığı korku dolu anları anlatırken, sanık Yunus Yıldırım ise "Sen çocuk katilisin" diyerek tepki gösterdi. Cumhuriyet savcısı, mütalaasında sanığın cezalandırılmasını talep ederken, mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek davayı erteledi.

Bahar 10. bölüm 2. fragmanı yayınlandı! İntikam modunu açan Baharın  planı ne? Bahar 10. bölüm 2. fragmanı yayınlandı! İntikam modunu açan Baharın planı ne?

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli eş hakkında "Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" ve "Hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 34 yıla kadar hapis istemiyle dava açmıştı.

İlk Kez Hakim Karşısındaydı

İstanbul Anadolu 21. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk celsesi görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Yunus Yıldırım cezaevinden getirilirken, müşteki Merve Veziroğlu ve taraf avukatları da mahkeme salonunda hazır bulundu.

"Çocuk Benden Değildi"

Duruşmada tutuklu sanık Yunus Yıldırım, olayın sabahı eşiyle kahvaltı hazırladıklarını, ancak eşinin çocuk yapmak istemediğini belirtmesi üzerine tartışmanın çıktığını ifade etti. Yıldırım, eşinin daha önce aldırdığı çocuğun kendisine ait olmadığını iddia ederek, kendi kendisini savundu. Müşteki Merve Veziroğlu ise yaşadığı fiziksel ve psikolojik şiddetin uzun süredir devam ettiğini belirterek, eşinin kendisini tehdit ettiğini ve korku dolu anlar yaşadığını dile getirdi.

Mütalaada Cezalandırılması İstendi

Duruşmadaki gergin dakikaların ardından Cumhuriyet savcısı, mütalaasında sanığın öldürme kastıyla hareket ettiğini belirterek, "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 10 yıla kadar, "Eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan ise 20 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Dava Erteledi

Mahkeme, sanık Yunus Yıldırım'ın tutukluluk halinin devamına ve savunma için ek süre verilmesine karar vererek davayı erteledi.

Editör: Muharrem Türkoğlu