Manchester City 5-1 Luton Manchester City 5-1 Luton

FENERBAHÇE ŞÜKRÜ SARACOĞLU STADYUMU HANGİ İLÇEDE?

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi veya yaygın adıyla Şükrü Saracoğlu Stadyumu, İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunmaktadır. Fenerbahçe'nin maçlarını oynadığı bu stadyum, 50.530 seyirci kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük 4. futbol stadyumlarından biridir. Stadyum, Kurbağalı Dere'nin Kalamış Koyu'na döküldüğü yerin hemen doğu yakasındaki alanda konumlanmıştır.

Fenerbahçe'nin efsane başkanı Şükrü Saracoğlu'ndan adını alan stadyum, ismini üzerine inşa edildiği araziden almaktadır. Şükrü Saracoğlu Stadyumu, 2015 yılından itibaren Yıldız Holding ile yapılan anlaşma sonucunda Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi olarak adlandırılmıştır.

Şükrü Saracoğlu Stadyumu, son olarak 1999 ile 2006 yılları arasında parça parça yıkılıp yeniden yapılarak günümüzdeki görünümünü kazanmıştır. Tarihi stadyum, 20 Mayıs 2009'da Shakhtar Donetsk ile SV Werder Bremen takımları arasında oynanan 2009 UEFA Kupası Finali'ne ev sahipliği yapmıştır.

ÜLKER FENERBAHÇE ŞÜKRÜ SARACOĞLU STADYUMU NEREDE?

Stadyumun adresi:

"Zühtüpaşa, Bağdat Cd. No:2, 34724 Kadıköy/İstanbul, Türkiye"

FENERBAHÇE STADINA NASIL GİDİLİR?

Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun konumu oldukça erişilebilirdir. Stadyum, Bağdat Caddesi, Taşköprü Caddesi ve O-1 Otoyolu'nun kesiştiği Fenerbahçe Kavşağı'nın kuzey kesiminde yer almaktadır. Ayrıca Kuşdili ve Söğütlü Çeşme caddeleri üzerinden Kadıköy Rıhtım Meydanı'na ulaşmak da mümkündür. Bunun yanı sıra, Söğütlüçeşme Tren İstasyonu ve Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu stadyuma yakın mesafededir.

Editör: Barış Tekeci