Gaziantep’in eğitimde yıllar sonra büyük sıçrama yapması ve LGS sonuçlarında büyükşehir arasında 6. sırada, 81 il arasında da 9. sırada yer alması kentte büyük sevince neden oldu.
Gaziantep’in aldığı bu sonuca en fazla sevinen isimlerden birisi de Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin oldu. Şahin, LGS’deki başarıyı Gaziantep halkına şöyle duyurdu:Canım Gaziantep, güne çok güzel bir haberle başlamak istiyorum. LGS sonuçlarına göre, Gazi şehrimiz tüm büyükşehirler içinde en başarılı 6. şehir oldu.
Eğitim şehri Gaziantep mottosuyla çıktığımız bu yolda, tüm kaynaklarımızı eğitim için seferber ettik ve büyük bir aşama kaydettik. Bu başarı, bu gurur hepimizin. Amacımız ilk 3’e girmek, bunu da yine birlikte başaracağız.
Şimdi şehrimizde LGS’de en başarılı olan 100 evladımıza çok güzel bir hediyemiz olacak; birlikte yurtdışına gideceğiz. Takipte kalın çocuklar”

Hediye Bosna tatili

YÖK Başkanı Erol Özvar kimdir? YÖK Başkanı Erol Özvar kimdir?

Fatma Şahin’in mesajı öğrenciler arasında büyük merak uyandırırken, hediyenin ne olduğu da ortaya çıktı. www.gaziantep.com’un edindiği bilgiye göre, Fatma Şahin Gaziantep’ten LGS’de ilk 100’deki öğrencileri Bosna tatiline gönderecek.

Kaynak: Barış Kaya