Asrın Felaketi’nde eşi ve oğlunu kaybeden AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin’in bir yıl sonra şatafatlı bir düğün ile dünya evine girmesi sosyal medya ve ulusal basında gündem olmuştu. 2 Mart’ta gerçekleşen düğün sonrası yoğun eleştiriler sonrası AK Parti Genel Merkezinin de talebiyle İl Bşakanı Çetin, görevinden istifa etmişti. 


ŞAHİN’DEN İLK YORUM
Çetin’in istifasının ardından AK Parti içindeki derin sessizlik dikkat çekmişti. AK Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin’den Çetin’in istifasıyla ilgili yorum geldi.

Gaziantep’te Hareketli Saatler… Ağır Hasarlı Binada İntihar Etmek İsteyen Şahsı Ekipler Kurtardı Gaziantep’te Hareketli Saatler… Ağır Hasarlı Binada İntihar Etmek İsteyen Şahsı Ekipler Kurtardı


KURUMSAL ALT YAPIMIZ VAR
T24'e Şahin, İl Başkanı Çetin’in istifasının Yerel Seçimlere hiçbir etkisinin olmayacağını söyledi. Şahin, ‘’Biz Seçim Kurulu Merkezi oluşturmuştuk. Kurumsal bir alt yapımız var. Orada kurumsal bir alt birim var. Siyasi İşleri Başkanlığı süreci devam ettiriyor.’’ 


KENDİ KARARI
AK Parti’nin kurumsal bir parti olduğunu söyleyen Şahin, ‘’Biz 18. kez teraziye çıktığımız için, kurumlar kişiye özgü çalışmaz. Kurumsal kapasite vardır. Ben bugün varım yarın yokum. Burada önemli olan kurumun işlerinin devam etmesi. Hiçbir etkisi olmaz. İnşallah çok güzel bir sonuç alırız. Bir de sonuçta kendi kararı’’ ifadelerini kullandı.

Editör: Fatma Gültekin