Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli bireylerin yakınlarına yönelik evde bakım aylığı ödemelerini her ay düzenli olarak gerçekleştiriyor. Bu kapsamda, Mart ayı ödemeleri de zamanında hesaplara yatırılacak. Yapılan zamla birlikte, evde bakım aylığı tutarı 7 bin 608 liraya yükseldi. Peki, evde bakım maaşları bu ay ne zaman yatacak? İşte 2024 Mart evde bakım maaşı ödemesinde son durum...

Bayram Sonrası ATM'lerde Yeni Dönem Bayram Sonrası ATM'lerde Yeni Dönem

EVDE BAKIM MAAŞI NE ZAMAN YATACAK?

Evde bakım maaşları, her ayın 15 ila 31'i arasında düzenli olarak hesaplara yatırılmaktadır. Mart ayı evde bakım maaşı ödemelerinin de 15 Mart tarihinden itibaren hesaplara aktarılması beklenmektedir.

2024 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Memur maaşlarına yapılan zamla birlikte, evde bakım maaşı ücretlerine de yüzde 49,25 oranında zam yapıldı. Bu kapsamda, 'evde bakım desteği' tutarı 5 bin 98 liradan, 7 bin 608 liraya yükseldi.

EVDE BAKIM MAAŞLARI NASIL SORGULANIR?

Evde bakım maaşlarını sorgulamak isteyenler, e-Devlet'in "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" sayfasını kullanabilirler. Bu sayfaya giriş yapmak isteyen vatandaşlar, şifreleri ve T.C. kimlik numaralarıyla sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu şekilde, evde bakım maaşlarının ödeme durumu ve detayları kolayca öğrenilebilir.

Editör: Fatma Gültekin