Survivor’da bu hafta (16-17 Nisan) dokunulmazlık oyununu kazanan belli oldu! Haftanın eleme adayları kim oldu? Survivor’da bu hafta (16-17 Nisan) dokunulmazlık oyununu kazanan belli oldu! Haftanın eleme adayları kim oldu?

ERKAN ÖZERMAN KİMDİR?

Erkan Özerman, 4 Kasım 1938'de İstanbul'da doğdu. İlköğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Daha sonra eğitimine devam etmek için Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi'ne gitti ve Paris Siyasal Okulu'nu tamamladı.

Özerman, gece kulüpleri ve diskoteklerin kurucusu olarak tanınır. Ayrıca, 1976'da 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanlığı, 1979'da Fransız-Türk Dostluk Derneği Başkanlığı, 1989'da Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanlığı ve 2001'de Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanlığı gibi çeşitli organizasyonlarda önemli roller üstlendi.

Erkan Özerman, eğitimine Galatasaray Lisesi'nde başladı ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Bale Bölümü'nde öğrenim gördü. Paris Siyasal Okulu'nu tamamlamasının ardından çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği ve magazin yazarlığı yaptı. Ayrıca, gece kulüpleri ve diskoteklerin kurucusu olarak da biliniyor.

ERKAN ÖZERMAN KIVANÇ TATLITUĞ OLAYI NEDİR?

2002 yılında 'Best Model of the World'da birincilik kazanan Kıvanç Tatlıtuğ, yarışmanın ardından adı skandala karışan Erkan Özerman'a 2012'de manevi tazminat davası açtı. Tatlıtuğ'un avukatı, Özerman'ın genç oyuncuyu Paris'e götürdüğünü ve orada onu ekonomik açıdan sıkıntıya sokacak bir sözleşme imzalattığını iddia etti. Dava, Tatlıtuğ'un Paris'te yaşadığı zorlu sürecin ardından açıldı.

ERKAN ÖZERMAN NEDEN ÖLDÜ?

13 Şubat 2024'te hayatını kaybeden Erkan Özerman’ın ölüm nedeninin Pankreas kanseri olduğu öğrenildi. Özerman, hayatını kaybettiğinde 84 yaşındaydı.

Editör: Fatma Gültekin