Engin ve Dilan Polat çifti, evlerinde düzenledikleri doğum günü partisi nedeniyle komşularıyla yaşadıkları otopark tartışması sonrasında hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. Çift hakkında, parti sırasında komşularını tehdit ettikleri gerekçesiyle dava açıldı. Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Polat için 8 yıl 4 aya, Engin Polat ise 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası talebiyle dava açtı. Çift, "kara para aklama" ve "vergi kaçırma" gibi suçlamalarla da tutuklu bulunuyor. Olayda şikayetçi olan komşuları Metin Serhat ve Esra Esen A., yaşananları mahkemeye taşımıştı.

KOMŞUSUNUN EVİNİ BASTI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, olayın yaşandığı gün Engin Polat'ın doğum günü olduğu ve evine davet ettiği misafirlerin gelmeye başladığı belirtiliyor. Doğum günü kutlaması için gelen Songül S. isimli misafirin bebeğinin ateşlenmesi üzerine doktora götürülmek istenildiği ancak Metin Serhat A.'nın park etmiş olduğu araç yüzünden çıkış yapamadıkları ifade ediliyor. Songül S.'nin, Metin Serhat A.'nın evine giderek aracını çekmesini istediği, ancak aracın çekilmemesi üzerine Engin Polat'ın Metin Serhat A.'nın evine giderek Esra Esen A.'nın izin vermemesine rağmen içeriye girdiği belirtiliyor.

DİLAN TEKME ATTI, ENGİN ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ

İddianamede, Engin Polat'ın evde göremediği Metin Serhat A.'yı aradığı ve küfür ettiği, Metin Serhat A. ile Dilan Polat'ın yolda karşılaştıkları ve Polat'ın Metin Serhat A.'ya tekme atarak küfür ettiği, Engin Polat'ın da eşi Dilan ile Metin Serhat A.'nın tartıştığını görmesi üzerine Metin Serhat A.'ya karşı darp eyleminde bulunduğu ve 'seni öldüreceğiz, yaşatmayacağız' diyerek her ikisi birlikte tehdit ve darp eyleminde bulundukları ifade edildi.

Gaziantep Büyükşehir, İlaçlama Çalışmalarına Ağırlık Verdi Gaziantep Büyükşehir, İlaçlama Çalışmalarına Ağırlık Verdi

HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Hazırlanan iddianamede, İstanbul Anadolu Adli Tıp Şube Müdürlüğü tarafından Metin A.'nın yaralanmasının hafif nitelikte olduğuna dair rapor verildiği belirtilmiştir. Ayrıca, Dilan Polat'ın kardeşi Sıla Doğu hakkında da soruşturma yürütüldüğü, ancak Doğu hakkında takipsizlik kararı verildiği ve bu kararın kesinleştiği ifade edilmektedir. Savcılık, Dilan Polat'ın "hakaret", "yaralama", "birden fazla kişiyle tehdit" suçlarından 8 yıl 4 aya, Engin Polat'ın ise bu 3 suçun yanı sıra ayrıca "konut dokunulmazlığını ihlal" suçunu da işlediğini belirterek 11 yıl 4 aya kadar hapis cezası talep etmektedir.

Editör: Fatma Gültekin