Nisan ayında ikinci el araç fiyatlarında %0,50'lik bir artış yaşandı. Yapılan ilan fiyatları analizine göre, ikinci el araçların ortalama fiyatı 682.576 TL oldu. Ayrıca, 5 yaşına kadar olan araçların ilan oranı %1 artış gösterdi. 

EN ÇOK İLAN VERİLEN MARKA FİAT OLDU

Nisan ayında en çok ilan verilen markalar sırasıyla Fiat, Renault, Volkswagen, Ford, Opel, Hyundai, Peugeot, Toyota, Citroen ve Honda olarak belirlendi. 

Yüksek maaşlı iş arayanlara müjde! Yüksek maaşlı iş arayanlara müjde!

Nisan ayında en çok ilan verilen otomobil modelleri model bazında incelendiğinde sıralama şu şekilde oldu: Clio, Megane, Astra, Egea, Corolla, Focus, Polo ve Civic ilk sıraları aldı. Bu modelleri ise Passat ve Corsa takip etti.  50 bin kilometreye kadar olan araçların ilan oranında bir artış gözlendi.  

Nisan ayında ikinci el arazi/SUV/pick-up ilanlarının oransal olarak değerlendirilmesinde Nissan Qashqai liderliğini korudu. Qashqai modelini sırasıyla Dacia Duster, Volkswagen Tiguan, Fiat Egea Cross, Kia Sportage, Peugeot 3008, Hyundai Tucson, Peugeot 2008, Honda CR-V ve Chevrolet Captiva takip etti. 

OTOMATİK VİTES ARAÇLARIN ORANI %1 ARTTI

Nisan ayında, 5 yaşına kadar olan araçların ilan oranı, tüm ilanlar içerisinde %19'a yükselerek %1'lik bir artış kaydetti. 6-9 yaş ve 10-15 yaş arası araçlarda ise %1'lik bir azalma gözlendi. Aynı zamanda, otomatik vitesli araçların ilanlardaki oranı da %1 arttı. 

Nisan ayında, ilanlarda 1 milyon lira üzerindeki araçların oranı %1 artarak yükseldi. 500 bin lira ve altındaki araçların ilan oranı %46'ya gerileyerek azaldı. Aynı şekilde, 600 bin - 700 bin lira fiyat aralığındaki araçların ilan oranı da %10'a düşerek %1 azaldı.