Meclis tarafından onaylanan emekli maaşı zammı düzenlemesi, yeni detaylarıyla kamuoyuna sunuldu. Buna göre, ek zam oranıyla en düşük emekli maaşı 10 bin liraya yükseltildi. Memur, SSK ve Bağ-kur emeklileri için uygulanan zam oranı ise yüzde 49,25'e çıkarıldı.

Emekli Maaşı Zammı Kararı Meclis'ten Geçti, Cumhurbaşkanlığı'na Gönderildi

Meclis'ten geçen emekli maaşı zammı kararı, Cumhurbaşkanlığı'na gönderildi. Resmi Gazete'de yayımlanacak düzenleme ile SSK ve Bağ-Kur emeklileri için yüzde 49,25'lik zam, yeni maaşlara yansıyacak.

Yeni Emekli Maaşı Zammı Mart Ayında Hesaplarda: Memur Emeklileri İlk Farklarını Aldı

Aylık 14 bin lira ödeyerek TOKİ’den ev sahibi olun, o banka düşük faizli kredi veriyor Aylık 14 bin lira ödeyerek TOKİ’den ev sahibi olun, o banka düşük faizli kredi veriyor

Yapılan zam düzenlemeleri, Mart ayının ortalarından itibaren SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin hesaplarına geçecek. Memur emeklileri ise zam farklarını almaya başladı.

Milyonlarca emekli, yapılan artışları yetersiz bulurken, yaklaşan yerel seçimler öncesi 4 bin TL seyyanen zam iddiaları gündeme geldi. Fatih Altaylı, seçim yaklaştıkça emeklilere yeni zamların söz konusu olabileceğini belirtti.

AK Parti İstanbul Adayı Murat Kurum ve Ankara Adayı Turgut Altınok'un Vaatleri Değerlendirildi

Gazeteci Fatih Altaylı, AK Parti İstanbul Adayı Murat Kurum ve Ankara Adayı Turgut Altınok'un emekli maaşı zammı vaatlerini değerlendirdi. Altaylı, seçim yaklaştıkça yapılabilecek ek zamların olasılığını vurguladı.

Editör: Ceyda Nur Öner