Emeklilere yapılan %49.25'lik zamın yetersiz bulunması üzerine, hükümetin ek bir para ödemesi yapmayacağı ancak bir destek paketi üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Erdursun, YouTube kanalındaki yayınında, bayram ikramiyesinin 3 bin lira olarak netleştiğini ve 31 Mart 2024'e kadar emeklilik başvurusunda bulunanların bu ikramiyeden faydalanabileceğini açıkladı. Ayrıca, Cumhurbaşkanı'ndan emekli aylıklarıyla ilgili bir son dakika açıklaması beklendiğini, ancak Mart ayında emeklilere ekstra bir gelir ödemesi yapılmayacağını ifade etti. Nisan ayında herhangi bir düzenleme bekleniyorsa, bu zaman diliminde gerçekleşebileceğini söyledi.

Dolar Kuru İçin 40 TL Sinyali! En Yetkili Kurumdan Açıklama Geldi Dolar Kuru İçin 40 TL Sinyali! En Yetkili Kurumdan Açıklama Geldi

Erdursun, emekli aylıklarında Temmuz ayında bir artış olacağını ve hükümetin asgari ücrette bir artış yapmamasının emekli aylıklarını nasıl etkileyeceğini tartıştı. Özel sektördeki asgari ücret artışlarının emekli maaşlarına yansımadığını belirterek, emeklilerin yüzde 75'inin asgari ücretin altında maaş aldığını vurguladı. Emekli aylıklarının asgari ücretten yüksek olması gerektiğini ve Temmuz ayındaki potansiyel değişikliklerin önemini dile getirdi.

Bu bağlamda, emeklilerin gözünün Nisan ve Mayıs aylarında olacağını ve seçim sonrasında mart ayı enflasyon verilerinin Temmuz ayı beklentileri için bir gösterge olacağını belirtti.

Editör: Ebru Kont1