2024’ün en fazla satan otomobil modelleri nelerdir? 2024’ün en fazla satan otomobil modelleri nelerdir?

CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala’nın sunduğu soru önergesine yanıt veren Uraloğlu, Türkiye genelinde hiçbir bankanın faaliyet göstermediği 853 nokta olduğunu ve 360 bin 55 emekli vatandaşın maaşlarını PTT şubelerinden aldığını belirtti. Emekli maaşı alanlara 2017-2023 yılları arasında PTT tarafından promosyon ödemeleri yapıldığını vurgulayan Uraloğlu, en son promosyon ödemesinin Mart 2023'te gerçekleştirildiğini ve bu tarihten sonra herhangi bir promosyon ödemesi yapılmadığını açıkladı. 

DÜZENLEME YAPILMALI 

CHP'li Pala, Uraloğlu'nun yanıtı üzerine şu ifadeleri kullandı: “Bakan Uraloğlu, emeklilerin maaş ödemelerini alacakları kurum için kişisel tercihlerine göre karar verebileceklerini açıklıyor ancak aynı yanıtta 853 yerleşim yerinde herhangi bir banka şubesinin olmadığını belirtiyor. PTT’den emekli maaşlarını alan emeklilerin çoğunluğu, yaşadıkları yerde herhangi bir banka şubesinin bulunmaması nedeniyle PTT’den maaşlarını almak zorunda kalıyor. Burada bir zorunluluk söz konusu. Bakanlık, acilen PTT’den maaş alan emeklilere, geçmiş 15 aylık dönemi kapsayacak şekilde promosyon ödemesi yapmak üzere düzenleme yapmalıdır.” 

VARLIK FONU DETAYI

CHP'li Kayıhan Pala, “PTT'nin 7 yıl boyunca emeklilere promosyon ödemeleri yaptığını, ancak 15 ay önce Bankacılık Kanunu'na tabi olmadığını fark ederek bu ödemeleri kestiğini belirtti. PTT'nin Türkiye Varlık Fonu'na devriyle bu durumun ilişkili olup olmadığını Bakan Uraloğlu'na sordum ancak yanıt alamadım” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ