Elektrik ve doğal gaza zam olacak mı Elektrik ve doğal gaza zam olacak mı

Emekli maaş zammının ardından birçok belediye, ihtiyaç sahibi emeklilere destek ödemeleri yapma hazırlığında. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım almaya hak kazanan emeklilere ayda 1000 TL destek sağlamaya devam edeceklerini duyurdu.

Yavaş, emeklilere yönelik sosyal yardım programını şu sözlerle açıkladı: "Değerli emeklilerimiz, sizi en çok ihtiyacınız olan dönemde yalnız bırakmayacağız. Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma hakkı olan emeklilere verdiğimiz aylık 1000 TL desteği sürdüreceğiz. Ayrıca her ay 400 TL et desteği ve kış aylarında aylık 500 TL doğal gaz desteğiyle yanınızda olacağız."

Sosyal yardım ek ödeme başvurularının ise belirli şartlara tabi olduğu ifade edildi. Başvuru sahiplerinin Ankara il sınırları içinde yaşaması, belediye il müdürlüğüne yoksulluk belgesine sahip olması gerekiyor. Ayrıca başvuru sahiplerinin adrese dayalı aile beyanı ve nüfus cüzdan fotokopileri ile başvuru formunu beraberinde getirerek müracaat etmeleri isteniyor. Sosyal inceleme ve gelir tespiti sonrasında, TÜİK tarafından belirlenen açlık ve yoksulluk sınırları altında kalanlar Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımından faydalanma hakkına sahip olacaklar.

Editör: Ebru Kont1