İkramiyeler 4 Bin TL Arttı

Emekli vatandaşlar, Kurban Bayramı öncesinde yapılacak ikramiye ödemelerini merakla bekliyorlardı. Emekli vatandaşlar bayram ikramiyelerine zam yapılmasını talep etmişlerdi, ancak taleplerine karşılık bulamamışlardı. Bununla birlikte, birçok belediye emekli vatandaşlarına bayram öncesi ek ödemeler yapmaya başladı.

Adana Ceyhan Belediyesi'nden Önemli Duyuru

Adana Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, emekli ikramiyeleriyle ilgili şu duyuruyu yaptı: "5 bin TL olan ikramiyelerimizi 7 bin TL'ye yükselttik. En düşük emekli maaşı alan emeklimizin kazancını asgari ücrete tamamlayacağız. Tüm emeklilerimize huzurlu ve mutlu bayramlar dilerim."

CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından verilen talimatlar sonrasında CHP'li belediyelerin emekli ikramiye ödemeleri zamlandı. Ceyhan Belediyesi, ilde bulunan 2 bin 500 emekli vatandaşa 7 bin TL ikramiye ödemesi yapacak.

Bu düzenlemelerle birlikte, emekli vatandaşların bayram öncesinde ekonomik olarak rahatlaması ve bayramı huzur içinde geçirmesi hedefleniyor. Emeklilere yapılan bu ek ödemeler, onların yaşam kalitelerini artırmak ve bayramda daha rahat etmelerini sağlamak amacıyla yapıldı.

Dolar ve Euro’da son durum ne? Dolar ve Euro’da son durum ne?

Emekli ikramiyeleri ve diğer güncel haberler için haberlerimizi takip etmeye devam edin.

Kaynak: Haber Merkezi