8. Yargı Paketi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Emeklinin bayram ikramiyesini 3 bin TL’ye çıkaran yargı paketinin yasalaşması emekliler arasında gündem oldu. Paketin yasalaşmasının ardından emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman yatacağı merak konusu oldu. Peki emeklilerin bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyesi hangi tarihte ödenecek?

BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK 2024?

Üç gün sürecek olan Ramazan Bayramı, bu yıl 10 Nisan’da başlayacak. Emekliye bayram ikramiyeleri ise bayramdan önceki hafta hesaplara yatması bekleniyor.  Emeklilerin ikramiye ödemelerinin 1-9 Nisan tarihleri aralığında gerçekleşmesi bekleniyor.

BAYRAM İKRAMİYESİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, malullük aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, şampiyon sporcular, güvenlik korucuları ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alabilecek.

Ona Yatırım Yapanlar Endişede: Paraları Mum Gibi Eriyor! Ona Yatırım Yapanlar Endişede: Paraları Mum Gibi Eriyor!

Editör: Fatma Gültekin