Özellikle köpeğiyle birlikte verdiği pozlar, sosyal medyada büyük beğeni topladı. "Kiralık Aşk", "Çöp Adam" gibi dizilerdeki rolleriyle uluslararası bir hayran kitlesine ulaşan Elçin Sangu, köpeğiyle çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Elçin Sangu'nun sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar, takipçileri tarafından beğeni yağmuruna tutuldu. Ünlü oyuncunun pozlarına yapılan "Şu tatlılığa bak", "Sen hep gül", "Ama bir insan ne kadar güzel ve tatlı olabilir ki?" gibi yorumlar dikkat çekti.

Metin Akpınar kimdir? Metin Akpınar kaç yaşında, nereli? Metin Akpınar'ın eşi kimdir? Metin Akpınar kimdir? Metin Akpınar kaç yaşında, nereli? Metin Akpınar'ın eşi kimdir?

Elçin Sangu, televizyon reklamlarında ve kampanyalarda yer almasıyla Türkiye'nin en çok aranan ve en çok maaş alan ünlülerinden biri haline geldi. Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Mersin Üniversitesi Opera bölümünde eğitim aldı. Sangu, televizyon dizilerinde rol almadan önce sahne oyuncusu olarak kariyerine başladı.

Elçin Sangu Kimdir?

Elçin Sangu, 13 Ağustos 1985 tarihinde İzmir'de doğdu. 1,69 m boyundaki başarılı oyuncu, en çok Haziran 2015'ten Ocak 2017'ye kadar Star TV'de yayınlanan romantik komedi dizisi "Kiralık Aşk"taki Defne rolüyle tanınır. Performansıyla üç Altın Kelebek Ödülü dahil olmak üzere 20'den fazla ödüle aday gösterildi. "Öyle Bir Geçer Zaman ki", "Aşk Kaç Beden Giyer", "Bir Aşk Hikâyesi", "Kurt Seyit ve Şura" ve "Sevdam Alabora" gibi projelerde de yer aldı.

Üniversite eğitimini Mersin Üniversitesi Opera bölümünde tamamlayan Sangu, Sahne Tozu Tiyatrosu'nda aldığı oyunculuk eğitiminin ardından televizyon dizilerinde rol almaya başladı. 2011'de "Öyle Bir Geçer Zaman ki" adlı dizide Jale karakteriyle tanındı. 2012-2013 yılları arasında "Aşk Kaç Beden Giyer"de Nehir karakterini, 2013'ten 2014'e kadar "Bir Aşk Hikâyesi"nde Eda karakterini canlandırdı. 2014 yılında "Kurt Seyit ve Şura"da Güzide karakterini oynadı. 2015 yılında "Sevdam Alabora" dizisi ve ardından "Kiralık Aşk" dizisindeki Defne karakteriyle büyük bir çıkış yaptı. Dizi 69 bölüm boyunca sürdü ve Sangu'nun performansı geniş beğeni topladı. 2017'de yeni bir dizide rol alacağı ve Barış Arduç ile "Mutluluk Zamanı" adlı sinema filminde yer alacağı açıklandı.

Elçin Sangu'nun Instagram hesabı, "elcinsangu" kullanıcı adıyla 8 milyon takipçiye sahiptir.

Editör: Ebru Kont1