Birçok kişi tavuğu donmuş olarak satın alıp hemen tüketmeyecekse, buzdolabında saklıyor. Donmuş tavuğu çözmek için kullanılan bazı yöntemler, 'bunu daha önce neden denemedim?' dedirtiyor. 

Donmuş tavuğu çözmenin çeşitli yöntemleri var. Şeflerin en çok kullandığı yöntemlerden bir tanesi, tavuğu buzdolabının en alt kısmına bir kağıt havlu üzerine yerleştirerek çözmektir. Bu şekilde tavuk çözüldüğünde sular damlamaz.

Ancak bu yöntem oldukça uzun sürebilir ve pratik yöntemler arasında sayılmaz. Peki, donmuş tavuğu hızlı bir şekilde çözmenin diğer yolları nelerdir?

Glutensiz Bir Başka Kafe takdir topluyor Glutensiz Bir Başka Kafe takdir topluyor

DONMUŞ TAVUK ÇÖZMENİN PRATİK YÖNTEMLERİ

Donmuş tavuk çözme konusunda, şaşırtıcı derecede basit yöntemler var. İki pratik yöntemi aşağıda bulabilirsiniz.

  • Mikrodalga fırın, donmuş tavuğu çözmek için en hızlı yöntemlerden biridir. Tavuğu bir tabağa koyup mikrodalgaya yerleştirin. Her 30 saniyede bir mikrodalgayı çalıştırarak tavuğun pişmesini engelleyin. Böylece tavuk hızlıca çözülür.

  • Lavaboya yerleştirilen bir kaba soğuk su doldurun. Donmuş tavuğu su geçirmez bir poşete koyun ve su dolu kaba bırakın. Su ısındıkça suyu tazeleyin. Sıcak su kullanımından kaçının, çünkü bu bakteri oluşumuna yol açabilir. Bu yöntemle tavuk hızla kullanıma hazır hale gelir.

Kaynak: Haber Merkezi