Diyarbakır Kayapınar’da dün akşam saat 17.00 sıralarında Fırat Mahallesi Urfa Bulvarı Ceylan Karavil Park alışveriş merkezi önünde abartı egzoz sesli araç kullanan 35 BZG 293 plakalı araç trafik timlerince durduruldu. Ekiplerin araç sahibine işlem yapacağı esnada şüpheliler trafik polislerine mukavemet gösterdi. Araya giren vatandaşlara rağmen şüpheliler trafik ekiplerine hakaret ve tehdit içeren sözler sarf etti. Araca binen şüpheliler aracı vatandaşların üzerine sürdü ve bir kişiyi yaraladı. Olay yerinden kaçan şüphelileri yakalamak için motorize trafik ekipleri aracı takip etmeye başladı. 

Yapılan takip sonrası Diyarbakır-Şanlıurfa yolundaki bir plaza önünde şüphelilerin kullandığı araç durduruldu. Aracı kullanan ve polislere kasten yaralamaya yönelik tekme ve yumruklarla saldıran Yunus E.Y. ve yanında bulunan 17 yaşındaki kardeşi D.E.Y. yakalandı. 

Nöbetçi cumhuriyet savcısına bilgi verilmesinin ardından olayda polis memurlarına mukavemet gösteren ve aracı süren Yunus E.Y. ve olaya iştirak eden 17 yaşındaki kardeşi D.K.Y. hakkında gözaltı talimatı alındı. 

Babasının gözleri önünde tüfekle kendisini vurdu Babasının gözleri önünde tüfekle kendisini vurdu

Gözaltı sonrası Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesi alınan Yunus E.Y. tutuklama istemli nöbetçi Sulh Ceza hakimliğine sevk edilerek tutuklandı. 14 Eylül 2007 doğumlu olan D.K.Y. ise cumhuriyet başsavcılığı çocuk suçları bürosunda alınan ifadesi sonrası serbest bırakıldı. Tutuklu şüpheli Yunus E.Y. ve tutuksuz şüpheli D.K.Y. hakkında soruşturma dosyaları devam ediyor.

Editör: Muharrem Türkoğlu