Gaziantep kültür sanat etkinliklerine hız kesmeden devam ediyor. Şehrin sanatseverleri, Mayıs ayında iki önemli tiyatro oyunuyla buluşacak. Gaziantep Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi ve Devlet Tiyatroları Şehitkamil Sahnesi, bu bahar tiyatro severlere kapılarını aralıyor.

"Seni Seviyorum İyi Ki Ayrılmışız"

21 Mayıs Salı günü saat 20:30'da Gaziantep Şehit Kamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde sahnelenecek olan "Seni Seviyorum İyi Ki Ayrılmışız", eski bir çiftin tesadüfen bir düğün salonunda karşılaşmasıyla başlar. Leyla ve Sami, yıllar sonra birbirlerini oldukça farklı rollerde; biri damat, diğeri düğün organizatörü olarak bulurlar. Bu kaderci buluşma, geçmişten gelen duygusal yüklerle doludur. Eski eşler, düğün organizasyonunu tamamlamaya çalışırken, aynı zamanda kendi geçmişleriyle yüzleşmek zorunda kalır. Bu süreçte, geçmiş anılar ve duyguların geleceklerini nasıl şekillendireceği sorusu etrafında dönen bu 90 dakikalık tek perdelik oyun, seyircilere duygusal bir yolculuk vaat ediyor.

Buzdolabınız Soğutmuyorsa Çözümü Çok Basit! O Alanları Hemen Boşaltın! Buzdolabınız Soğutmuyorsa Çözümü Çok Basit! O Alanları Hemen Boşaltın!

"ENGEL" 

16 Mayıs Perşembe günü, Devlet Tiyatroları Şehitkamil Sahnesi'nde 11:00 ve 14:00 seanslarında sahnelenecek olan "ENGEL", çocukları ve aileleri animasyon bir dünya içinde, arkadaşlığın ve hayal gücünün sınırları zorlayan gücüne tanık etmekte. Serhat Karaoğlan tarafından yazılan ve Yeşim Alıç tarafından yönetilen bu 35 dakikalık tek perdelik oyun, yürüme engelli Gül'ün parkta yaşadığı maceraları konu alır. Arkadaşlarının desteğiyle hayal dünyasına adım atan Gül, balıklarla yüzüp, kuşlarla uçar ve lunaparkta oynar. Oyun, engellerin sadece fiziksel olmadığını, asıl engellerin zihinde oluştuğunu ve hayallerin gücüyle aşılabileceğini vurgular.