Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Gezi Parkı davasında hüküm alan Osman Kavala'nın serbest kalması yeniden yargılanması kamçılanıyor. Neymiş CHP Genel Başkanına Avrupa Parlamentosu'nda 'Saati soruyorsun, sen önce Kavala'yı çıkar' deniyormuş. Sayın Özel'in ve yanındakilerin kolunda saat yok mudur? Özel, kara propagandaya kulak asmasın. Avrupa istedi diye şerefimizi iki paralık mı edelim? Sayın Özel'in saati sormak yerine PKK ve FETÖ'ye verilen destekleri muhataplarının yüzüne vurması gerekmez miydi? Kanun kaçağı FETÖ ve PKK'lıları Türkiye'ye ne zaman iade edeceksiniz diye soramaz mıydı? Bana saati sorarsa, köstekli saatimi açar, kendisi ile açık açık paylaşırım.

Bahcelinin Son Aciklamasi Mhp Grup Toplantisi Bugun 7 Mayis 2024 Bahcelinin Bugunku Grup Konusmasi Mhp Grup Toplantisinda Devlet Bahceliden Aciklamalar Tqvh

"Bugüne kadar niye iddianame hazırlanmadı diye sordular, hazırlandı içi boş dediler. MHP olarak beklentimiz şudur: meskur iddianame ile ilgili mahkeme tarafından kabul edilip yargılama süreci derhal başlatılmalıdır. Kimin elinde hangi belge ve bilgi varsa mahkemeye sunmalıdır, hatta şahit olarak dinlenmek isteyenlere mahkeme kapısı açılmalıdır. CHP'den ipine kadar malum partiler neyi biliyorlarsa mahkemeye yetiştirmeliler. Bakalım hukuki süreç Ankara'da mı bitecek yoksa Pensilvanya'ya mı dayanacak, hep beraber göreceğiz.

Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı tutuklandı Kılıçdaroğlu'nun eski danışmanı tutuklandı

"Kutuplaşmak yerine kucaklaşmak lazımdır. Ortak akılla meselelere kafa yormak bizim de arzu ve amacımızıdır. Hz. Mevlana diyor ki; 'Duydum ki kapıma gelmiş, tokmak olmadığı için kapıya vurmadan geri dönmüşsün. Bilmez misin, kalp kapısının tokmağa ihtiyacı yoktur; o ancak içeriden açılır.' Siyaset kavga arenası değil, düğümleri çözme sahasıdır. Akıl ve ortak akılla Türkiye'nin yükseliş sürecine herkes destek vermelidir. Demlenmek yerine şekerli suyu tercih etmek, bunu da yudumlayarak içmek akla mantıklıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız ile CHP Genel Başkanı'nın görüşmesini esasını es geçip boş koltukla boşluğa düşmesi kendi bilecekleri meseledir. Bir defa siyasetin yumuşamasının vasatı Türk milletinin ortak değerleridir.

"Türkiye'nin İsrail ile ticaretini dile getirenlerin fitne hesabı bozulmuştur. Dışişleri Bakanımızın İslam ülkelerine 'İsrail'i durdurmalıyız' çağrısı buna kanıttır. Netanyahu için hesap günü yakındır. İsrail'in Gazze katliamı Avrupa dahil ABD, Kanada gibi birçok ülkede protesto edilmiştir. Barbar saldırılar lanetlenmiştir. Bu protestolara gözaltı ve şiddetle karşılık veren ülkeler, işlerine gelince insan hakları bilirkişiliği yapıyor. Utanç duyulacak bir ikiyüzlülüktür. İnsanlık zulme karşı birleşmiş ve bilenmiştir. BM acil olarak devreye girmelidir. BM'nin bedel ödemesi insanlık namusudur. Bölge bıçak sırtıdır. Bazen yüksekte zannettiklerimiz, eğilemeyeceğimiz kadar alçaktadır."