Ankara deplasmanında Mehmet Zait Zarifoğlu Spor Salonunda oynanan maçta Gaziantep Basketbol, Ormanspor karşısında maça iyi başlasada ilerleyen dakikalarda ev sahibi ekip özellikle 3'lük atışlarıyla maçta üstün olan taraftı. 22-21 biten ilk periyot başa baş bir mücadele ile geçerken Ormanspor, ikinci periyotta bulduğu sayıyarla devreye 51-43 önde girdi.

Umutların Bittiği Anda Sahneye Onan Çıktı

TV8,5 ŞİFRESİZ MAÇLAR 22 şubat || GS maçı şifresiz kanalda mı, bu akşam GS – Prag maçı nakle izleme linki TV8,5 ŞİFRESİZ MAÇLAR 22 şubat || GS maçı şifresiz kanalda mı, bu akşam GS – Prag maçı nakle izleme linki

İkinci yarıda da üstünlük olan taraf ev sahibi Ormanspor oldu. Ligde kalma mücadelesi veren Ankara ekibi taraftarı önünde oynadığı maçta hırslı oyunuyla dikkat çekti. Üçlük atışlarında başarılı isabetlerle 3. periyotu 73-66 önde kapatan Ormanspor, karşısında Gaziantep Basketbol, kaçırdığı basit sayılarla rakibini yakalamakta zorlandı. Ne olduysa 4. periyotta oldu.

2.5 Dakika 17 Sayı Attık

Ormanspor karşısında bir türlü üstünlüğünü ele geçiremeyen Gaziantep Basketbol, son periyotta tecrübesini konuşturdu ve maça yeniden ortak oldu. 4. periyotun son 5 dakikasına girilirken başkent ekibini yakalayan ve farkı 2'lere kadar indiren kırmızı-siyahlılar son saniyeye kadar maçı bırakmadı. Maçta son 9 saniyeye girildiğinde ev sahibi Ormanspor, 2 sayı öndeydi. Son kez atağa kalkan kırmızı-siyahlılar Yiğit Onan ile 3'lük atışına kalktı, bu pozisyonda top potadan geçmedi ama rakibinin mühadelesi sonrası Gaziantep Basketbol fauul kazandı. 3 atışta da soğuk kanlı bir şekilde isabeti tutturan Yiğit Onan takımına galibiyeti getirdi. Öte yandan Kırmızı-Siyahlılar bir önemli bir başarıya daha imza atarak basketbol tarihinde ender yaşanan bir olayda 2.5 dakikada 17 sayı attılar. 10 dakikalı bir periyotta ulaşılamayan sayıyı atan kırmızı-siyahlıların maçın son anlarındaki üstün performansı alkış aldı.

Maç Sonu Büyük Sevinç Hakimdi

Yiğit Onan'ın 3 serbest atışı isabetli atışının ardından kalan 2 saniyelik bölümde Ormanspor, uzaklardan potaya gönderdiği top çembeyi geçmeyince kırmızı-siyahlılar uzun süre geriden götürdükleri maçtan galibiyetle ayrılmayı başardılar. Son saniyede gelen galibiyet sonrası Gaziantep Basketbol, cephesinde büyük bir sevinç hakimdi. Maç sonu kenarda bulunan tüm oyuncularda oyun alanına girerek galibiyeti kutlarken attığı sayı ile galibiyette rol oynayan Yiğit Onan'ı takım arkadaşları kutlamayı ihmal etmedi. Dev adamlar daha sonra ise galibiyet pozu vermeyi ihmal etmediler. Spor Servisi

Editör: Barış Kaya