Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizim önceliğimizdir. İzinsiz, kaçak hiçbir yapıya müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Alanya Belediye Başkanı

Bina Yapısında Tespit Edilen Kaçak ve Tehlikeli Çalışmalar

Saray Mahallesi’ndeki 4 katlı binanın mevcut inşaat ruhsatına göre zemin katında bulunan bina giriş sahanlığının bodrum kata alınmak istendiği belirlendi. Bu amaçla bodrum katın yetersiz olan kat yüksekliğinin zemine doğru derinleştirilerek sağlanmaya çalışıldığı, yapılan çalışmada deprem güvenliğini tehlikeye sokacak şekilde bina kolonlarının üzerine oturduğu zemin kirişlerinin kesildiği, kolonların ayaklarındaki demirli betonların daraltıldığı, bazı kirişlerin altının boşaltılarak askıda bırakıldığı tespit edildi.

Antalya Alanya Kirişleri Kesilen Bina

Ayrıca, binanın balkonlarının demir konstrüksiyon malzeme ile büyütüldüğü, inşaat ruhsatına aykırı olarak ilave bir kat inşa edildiği ve binadaki tüm katlarda izinsiz tadilat çalışmaları yapıldığı, binanın önündeki kaldırımın işgal edilerek duvarla örüldüğü belirlendi. Alanya Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, tespit edilen kaçak çalışmanın binanın statik güvenliğini bozduğunu ve binanın çökme riski taşıdığını belirlediler. Söz konusu bina, yapı tatil zaptı düzenlenerek mühürlendi, kaçak inşaat çalışması durduruldu ve bina güvenlik şeridi çekilerek emniyete alındı.

Tayyar: Ötanazi çözüm değil! Tayyar: Ötanazi çözüm değil!

Antalya Alanya Kirişleri Kesilen Bina Mühürlendi

"İzinsiz, Kaçak Hiçbir Yapıya Müsaade Etmeyeceğiz"

Konuyla ilgili açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, “Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizim önceliğimizdir. İzinsiz, kaçak hiçbir yapıya müsaade etmeyeceğiz. Hele hele vatandaşlarımızın can güvenliğini bozacak inşaat girişimlerine asla izin vermeyeceğiz ve bu türden fiillerin sorumluları hakkında hukuki ve idari her türlü tedbiri alacağız” dedi.

Antalya Alanya Kirişleri Kesilen

Editör: Muharrem Türkoğlu