Tokat’ın Sulusaray ilçesinde AFAD verilerine göre 5.6 büyüklüğünde ve 5.99 kilometre derinliğinde deprem meydana geldiği belirtildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, olayın ardından "Tokat Valimiz, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır." açıklamasını yaptı. İlk bilgilere göre, bazı köylerde eski binaların yıkıldığı öğrenildi. Deprem sonrası veli ve öğrenciler de bugün Tokat'ta okulların tatil olup olmadığını merak etti. İşte valilikten yapılan açıklama…

BUGÜN TOKAT'TA OKULLAR TATİL Mİ?

AFAD'ın verilerine göre, Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 5.99 kilometre derinliğinde ve 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi. Depremin etkisi Çorum, Ordu, Kırşehir, Samsun, Kayseri, Ankara ve Kırşehir gibi birçok ilde hissedildi. Tokat Valiliği, deprem nedeniyle il genelindeki okullarda 19 Nisan Cuma günü eğitim ve öğretime ara verildiğini duyurdu. Ayrıca, evlerine girmekte tereddüt eden vatandaşların spor salonlarında misafir edileceği ifade edildi.

YKS soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını yayınladı! YKS soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını yayınladı!

BUGÜN YOZGAT'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Tokat ili Sulusaray merkezli olarak bugün saat 18.11 sıralarında meydana gelen ve ilimizde de kuvvetli bir şekilde hissedilen 5,6 büyüklüğündeki deprem sebebiyle, Aydıncık, Kadışehri ve Çekerek ilçelerimizde tedbiren tüm okullarımızda 19 Nisan’da eğitim öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir" ifadeleri yer aldı.

“YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, yaptığı açıklamada, "Bir kaç minarenin yıkıldığına dair bir duyum aldık. AFAD ekiplerimiz intikal halinde. Panik durumlar söz konusu. Tabii biz onların üstesinden geleceğiz. Şuan yaralı olarak intikal eden bir şey yok. Birkaç köyümüzle ilgili bazı eski mekanların yıkıldığına dair duyumlar aldık ve teyit edeceğiz. Bunun dışında herhangi bir olumsuz ihbar yok. AFAD ekipleri çalışmaya başladı" açıklamasını yaptı.

Tokat Belediye Başkanı Yazıcıoğlu, Buğdaylı köyünde bazı evlerin hasar gördüğünü aktardı. Hatipoğlu, "Dün akşam da deprem olmuştu. Orada bir hasar söz konusu değildi. Vatandaşlarımız panik yapıp sokağa çıkmıştı sadece. Bugün de bir deprem geldi. Buğdaylı köyünde bazı evlerde bir hasarın söz konusu olduğu ve farklı camilerde minarenin yıkıldığına dair bilgiler geldi. Teyit edeceğiz. Kriz merkezindeyiz ve olayı yakından takip ediyoruz. Merkezimizde bir problem yok. Gelen bilgiler vatandaşlarımızla alakalı bir yaralanmanın ya da can kaybının olmadığı yönde. Bilgiler geldikçe paylaşacağız. Tokat Merkez'de de hissedildi. İlk aldığım bilgilere göre Merkez'de bir sıkıntı yok. Kriz merkezindeyiz süreç yakından takip ediyoruz vatandaşlarımız merak etmesin" dedi.

Editör: Fatma Gültekin